Ishte raportuar e zhdukur, dyshohet se u dhunua gruaja në Fushë-Kosovë

Një grua dyshohet se është dhunuar në Fushë-Kosovë. Pas raportimit të zhdukjes, ajo u paraqit në polici së bashku me ankuesin e saj dhe u konfirmua rasti i dhunimit. Personi i dyshuar është arrestuar dhe viktima është dërguar për trajtim mjekësor

Fushë Kosova, foto: Kallxo.com

Një grua dyshohet se është dhunuar në komunën e Fushë-Kosovës.

Sipas Policisë së Kosovës, fillimisht ajo ishte raportuar si e zhdukur, teksa më vonë viktima bashkë me ankuesin e kanë paraqitur rastin në polici si dhunim.

Pas intervistimit, viktima është dërguar për tretman mjekësor, teksa bëhet e ditur se personi i dyshuar është arrestuar.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se viktima femër kosovare ishte larguar nga shtëpia dhe nuk dihej vendndodhja e saj. Pasi ishte raportuar si e zhdukur, viktima femër kosovare, së bashku, nën shoqërinë e ankuesit të lartcekur, është paraqitur në stacion policor për raportim të rastit ‘dhunim’. Lidhur me rastin viktima është intervistuar sipas procedurave, dhe e njëjta është dërguar për ekzaminim mjekësor, po ashtu është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar, i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika