Ismaili: Qeveria Kurti nuk ka suksese, ka rritje enorme të çmimeve

Sipas Uran Ismailit të PDK-së, Qeveria aktuale, ajo e Albin Kurtit, nuk ka suksese por vetëm rritje enorme të çmimeve

Uran Ismaili nga PDK

Uran Ismaili nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se Qeveria Kurti nuk ka suksese, por vetëm rritje enorme të çmimeve.

“Nuk ka suksese, ka shtrenjtime enorme të çmimeve, nuk ka intervenim të duhur në ekonomi, intervenimet e tij në ekonomi janë jashtëzakonisht të dëmshme për të ardhmen e vendit. Kemi problem në shëndetësi, në arsim, në migrimin e njerëzve”, ka thënë Ismaili.

“Është normale që ka probleme me migrim, nuk është normale me qenë indiferente Qeveria, nuk është normale që Qeveria të thotë se gjithmonë kanë dalë, sepse ti e ke obligim me iu përgjigj sfidave të kohës”, ka thënë ai.

Sipas Ismailit, nëse ka ndonjë sfidë të kohës, Qeveria duhet të veprojë.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika