Iu mor faqja e Facebook-ut, deputeti Selmanaj paraqet rastin në polici

Pas sulmit kibernetik ndaj Deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, i njëjti, tashmë e ka paraqitur rastin në polici.

Kështu është bërë e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, në të cilin thuhet se, rasti po hetohet nga njësitë kompetente.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga e hëna e 14 marsit i është pamundësuar qasja në faqen e rrjetit social Facebook dhe në të janë postuar fotografi. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. Rasti duke u hetuar nga njësitë relevante”, thuhet në raportin e policisë.

Ndërkaq, Selmanaj përmes një shkrimi në Facebook kishte bërë të ditur se, adresa e tij zyrtare në këtë rrjet social tashmë ishte bërë cak i sulmeve kibernetike.

“Ju njoftoj që ka disa ditë që adresa ime zyrtare në Facebook është cak i sulmeve kibernetike nga persona të papërgjegjshëm”, kishte shkruar Selmanaj.

Po ashtu, deputeti Selmanaj kishte paralajmëruar se do të nisë procedurat policore.

“Si rezultat i kësaj nga e hëna e kaluar mua më është pamundësuar qasja në adresën time zyrtare, dhe me shumë gjasë kontrollin e kësaj faqe tashmë e ka dikush tjetër”.

Ndërkaq, është shprehur se gjatë këtyre ditëve ka bërë përpjekje që të rikthejë llogarinë e tij, por, që një gjë e tillë ka qenë e pamundur.

“Përkundër përpjekjeve të mia ende nuk kam arritur ta rikthej nën kontrollin tim”.

Ndërkohë, bazuar në raportin e policisë, është bërë e ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë arrestuar, gjithsej, 26 persona dhe 12 janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika