Ivan Stoilkovic, merr në drejtim ministrinë që ka obligim zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, është Putinist i përbetuar

Ivan Stoilkovic ka marrë në drejtim Ministrinë e Marrëdhënieve ndërmjet Komuniteteve, ku kjo ministri ka për obligim zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë. Tutje, Stoilkovic është një Putinist i përbetuar

Ivan Stoilkovic, kryetar i Partisë Demokratike të Serbëve në Maqedoninë e Veriut dhe deputet i Kuvendit ka shkuar në një vizitë të paparalajmëruar në Moskë.

Ivan Stoilkovic, kryetar i Partisë Demokratike të Serbëve në Maqedoninë e Veriut dhe si degë e Partisë se Putinit si dhe një Putinist i përbetuar ka marrë në drejtim ministrinë e cila ka për obligim zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, e cila është udhëhequr nga pas lufta, nga shqiptarët dhe është drejtuar nga figura më e lartë politike shqiptare në ekzekutiv, përgjegjëse për zbatimin e gjuhës, flamurit kombëtar, përfaqësimit të drejtë të Marrëveshjes së Ohrit.

Ministria e cila bëhet fjalë është Ministria e Marrëdhënieve ndërmjet Komuniteteve në Maqedoninë e Veriut.

Ndryshe, Mediat rajonale , si “Russia Today – Ballkan”, si dhe “Sputnik” kanë bërë të ditur se në Rusi është mbajtur Forumi i Sigurisë, ku një prej të ftuarve është edhe Stoiljkovic.

Dhe nga fotografitë e publikuara të kësaj ngjarjeje, vërehet se deputeti i koalicionit, Ivan Stoilkovic nga VMRO-DPMNE është në shoqërinë e drejtorit të Agjencisë Serbe për Siguri dhe Informim, Aleksandar Vulin, si dhe me kryetarin e Republikës Srpska, Milorad Dodik.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika