“Jena sqaru diçka”: Arsim Kabashi flet pasi hyri në dhomën e gjyqtarëve, tregon arsyen

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, ka folur për TV Dukagjinin pasi hyri në dhomën e gjyqtarëve në derbin kundër Dritës. Ai ka thënë se nuk ka ndodhur asgjë

Në stadium me bari sintetik në Gjilan, të mërkurën, u zhvillua derbi i xhiros së 21-të në Superligën e Kosovës mes Dritës dhe Ballkanit.

‘Intelektualët’ triumfuan me rezultat 1:0, falë golit të mbrojtësit, Juan Mesa.

Por, në këtë ndeshje ndodhi një rast i pazakontë.

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, hyri në dhomën e gjyqtarëve dhe “u sqarua diçka me ata”.

Të paktën kështu tha Kabashi në një prononcim të shkurtë për TV Dukagjinin.

“Kurgjo s’ka ndodh, as s’jena rrok, as sen hiq. Kemi fol me referat, jena sqaru diçka, kurgjo tjetër s’ka pas,” tha ai.

Presidenti i Ballkanit nuk tregoi se për çfarë sqarimi bëhej fjalë.

Në anën tjetër, gjatë ditës është raportuar nga mediumi lokal ‘Radio STAR Gjilan’ se Kabashi ka ushtruar presion ndaj tyre dhe është dashur intervenimi i Policisë së Kosovës për ta larguar.

Ky medium kishte publikuar edhe një video në rrjetin social Facebook.

Gjyqtar kryesor në derbin mes Dritës dhe Ballkanit ka qenë Ilir Mehmeti, ndërsa asistentët e tij, Fatlum Berisha dhe Altin Zhegrova.

Delegat i ndeshjes ishte Agim Hasani.

Në bazë të rregulloreve, anëtarët e klubeve e kanë të ndaluar të futen në dhomat e gjyqtarëve.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika