Jep dorëheqje drejtori ekzekutiv i Odës së Avokatëve, Besim Curri

Besim Curri, ish- drejtor ekzekutiv i Odës së Avokatëve

Drejtori Ekzekutiv i Odës së Avokatëve, Besim Curri, ka dhënë dorëheqje pas dyshimeve se ka ofruar ndihmë juridike pa e pasur licencën e avokatit.

Dorëheqja e tij është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga Oda e Avokatëve të Kosovës.

“Bazuar në pretendimet e dhëna në këtë emision, sot në mëngjes, kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, z. Behar Ejupi, me t’u paraqitur në zyrat e OAK-së, ka ftuar në takim drejtorin Ekzekutiv, nga i cili ka kuptuar se i njëjti ka ofruar dorëheqjen e tij. Oda e Avokatëve të Kosovës siguron të gjithë anëtarësinë e saj dhe opinionin e gjerë se do të jetë në shërbim të të gjithëve pa dallim, gjithmonë duke respektuar ligjet në fuqi, dhe do të mbështesë profesionit e avokatit në kuadër të misionit të saj, kushtetues dhe ligjor”, thuhet në komunikatë.

Dorëheqja e Currit, vjen pas raportimit të mediumit “Betimi për Drejtësi”, të cilët përmes hulumtimit të titulluar “Mashtrimet e në emër të avokatëve”, kishin treguar se Curri ka ofruar ndihmë juridike pa e pasur licencën e avokatit.

Oda e Avokatëve të Kosovës ka siguruar të gjithë anëtarësinë e saj dhe opinionin e gjerë se do të jetë në shërbim të të gjithëve pa dallim, gjithmonë duke respektuar ligjet në fuqi, dhe do të mbështesë profesionit e avokatit në kuadër të misionit të saj kushtetues dhe ligjor.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika