Jeremy Renner përfundon me sukses operacionin, pas aksidentit në Nevada

Aktori hollywoodian, Jeremy Renner, përfundoi gjatë ditës së hënë, me 2 janar, me sukses operacionin, pas aksidentit në Nevada gjatë natës së vitit të ri

Ylli i njohur hollywoodian, Jeremy Renner, e ka përfunduar operacionin me sukses të hënën (2 janar), kjo pasi pësoi aksident në Reno të Nevadës, që e la aktorin me “trauma në gjoks dhe lëndime ortopedike”.

Pas aksidentit, Renner ishte dërguar në kujdesin intensiv me transport ajror në ditën e Vitit të Ri, rreth orës 9 të mëngjesit.

Sipas publicistit të aktorit, ai vazhdon të jetë në “gjendje kritike, por të qëndrueshme”, dhe në këto momente po shoqërohet nga familja e tij.

“Familja e Jeremyt dëshiron t’i shpreh mirënjohje të gjithë mjekëve dhe infermierëve të jashtëzakonshëm që po kujdesen për të. Po ashtu janë falënderues për dashurinë dhe mbështetjet e madhe që e kanë pranuar nga fansat e tij”, shkruhej në deklaratën e lëshuar nga zëdhënësi i aktorit, Sam Mast.

Aktori 51-vjeçar ishte personi i vetëm i përfshirë në këtë aksident. Në natën e Vitit të Ri, zona e skijimit “Rose-Ski Tahoe” ku Renner e ka një pronë, u përball me një stuhi dimërore e cila bëri që 35 mijë shtëpi në të gjithë zonën të mbesin pa rrymë. Renner duket se pësoi lëndime gjatë kohës sa po e pastronte borën.

Ende nuk janë zbuluar detajet  rreth aksidentit.

Jereny Renner më së miri njihet për portretizimin e një prej superheronjëve të “Marvelit”, Hawkeye, në filma të tillë si “Thor” dhe “The Avengers”. Së fundmi e luajti këtë personazh në serialin e platformës digjitale Disney+, “Hawkeye”.

Renner u nominua për çmim “Oscar”, për filmat “The Hurt Locker” dhe “The Town”, po ashtu ka luajtur në projektet e njohura të zhanrit aksion, “Mission: Impossible – Ghost Protocol”, “American Hustle” dhe “Mission: Impossible – Rogue Nation”.

Aktori aktualisht luan në serialin “Mayor of Kingstoën” i cili së shpejti vjen me sezonin e dytë në platformën Paramount+.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika