Jolyon Palmer zgjedh ngjarjet dhe pilotët më të mirë nga sezoni 2022

Jolyon Palmer zgjedh pilotët dhe performancat e tij të shquara nga një sezon i mrekullueshëm 2022 të Formulës 1

Formula 1, 21.12.2022

Agimi i një epoke të re të Formula 1 në vitin 2022 u shoqërua nga disa gara të zjarrta, të furishme, 20 pilotët në rrjet plus një pjesë të vogël të filmave të rëndësishëm duke i trajtuar tifozët në një sezon të bujshëm.

Ish-piloti i Renault F1 dhe analisti ekspert Jolyon Palmer e shikoi të gjithën. Këtu, ai jep pikëpamjen e tij për interpretuesit dhe performancat më të mira nga 2022.

Shoferi më i mirë: Max Verstappen

Një zgjedhje më e lehtë se vitin e kaluar, ku gjërat u luftuan aq fort. Këtë vit, Max jo vetëm që e ka çuar lojën e tij në një nivel tjetër, por rivalët e tij kanë filluar të bëjnë disa gabime të tjera, duke u përpjekur të kompensojnë deficitin ndaj kampionit.

Nga fjala vazhdoi, dukej sikur Max ishte një shofer tjetër, që luftonte dhëmbë e thonj në raundet fillestare, por në fund ishte më i lumtur të kënaqej me të dytën sesa të bënte një lëvizje ose vdis kundër Charles Leclerc.

Max Verstappen

Ai mbajti nervat e tij kundër vështirësive të hershme dhe me kalimin e vitit, makina e Red Bull u bë më e mirë dhe Max përfitoi më shumë prej saj gjithashtu.

Rezultati ishte një nga sezonet më dominuese në histori, pasi Max fitoi më shumë fitore në një vit të vetëm. Rezultatet në letër do ta bëjnë të duket e lehtë, por nën sipërfaqe ishin disa disqe fantastike në të gjithë skenarët.

Ekipi më i mirë- Red Bull

I pakrahasueshëm në të gjithë botën këtë vit, Red Bull filloi me probleme të besueshmërisë dhe një deficit margjinal të ritmit ndaj Ferrarit. Ata i zgjidhën problemet e tyre të besueshmërisë në tre gara dhe i shtuan ritmin makinës në mënyrë sistematike gjatë gjithë sezonit.

Red Bull, Formula 1

Një zonë e madhe zhvillimi ishte kursimi i peshës, dhe puna në të ndryshoi jetën e gomave të tyre si dhe sezoni vazhdoi.

Shpejtësia maksimale e makinës së tyre i lejoi ata të ishin një kërcënim konstant në gara, ndalesat e tyre në pit ishin më të mirat në fushë, strategjitë e tyre ishin kryesisht të gozhduara dhe të dy pilotët fituan garat në rrugën drejt dominimit të të dy kampionateve. Ky ishte një sezon perfekt ekipor.

Performanca më e mirë personale– Nyck de Vries

Ka shumë fitore të Verstappen që mund të kenë marrë nderimet për këtë: fundjava e tij kritike dhe e shkëlqyer në Imola, ose fshirja e fushës në Spa. Por unë kam shkuar për rezultatin që ishte më i dalluari për mua nga çdo shofer gjatë një fundjave të vetme.

Hyrja si rezervë e minutës së fundit është një situatë e ndërlikuar për një shofer, veçanërisht nëse je një fillestar siç ishte De Vries, por ai rrëmbeu mundësinë me të dyja duart dhe duke e bërë këtë u bë një pronë e nxehtë për shumë ekipe për vitin 2023.

Nyck de Vries

Shpesh lavdërojmë pilotët që shënojnë në debutimin e tyre.

Yuki Tsunoda dhe Zhou Guanyu e kanë arritur atë në dyshen e fundit të hapjes së sezonit të Bahreinit, ndërsa Sebastian Vettel shpesh trumbetohet për shënimin si rezervë në debutimin e tij në 2007. Asnjëri prej tyre nuk arriti ta bëjë atë në atë që në përgjithësi ishte makina më e ngadaltë në fushë megjithatë.

Në Monza, Williams patën një kthesë të shpejtësisë, por hyrja në mes të një fundjave, në mes të sezonit dhe vendosja e atij niveli të performancës ishte e jashtëzakonshme.

Pjekuria dhe përvoja e De Vries treguan po aq sa ritmi i tij, pasi ai thithi presionin e vonë. Do të jetë interesante të shihet se si ai e shfrytëzon mundësinë e tij të radhës në AlphaTauri në 2023.

Shoferi më i shpejtë– Charles Leclerc

Njeriu me trofeun e pole position për herë të dytë në karrierën e tij, Charles Leclerc tregoi shpejtësi të jashtëzakonshme, veçanërisht të shtunave, për të krijuar atë që duhet të ishte një sfidë kampionati. Për mua, Leclerc është kualifikuesi më i mirë në fushë. Aftësia e tij për të bërë xhiron e përsosur në xhiron e fundit të Q3, kur pista është në maksimumin e saj, por presioni është më i lartë, është e çuditshme.

Charles Leclerave

Ai grumbulloi presion të hershëm mbi Carlos Sainz në makinën tjetër me shpejtësinë e tij të natyrshme, por fatkeqësisht me kalimin e vitit, heroizmat kualifikues dukeshin më të mirët që mund të shpresonin Leclerc dhe Ferrari.

Shoferi i madh- Lando Norris

Ishte një tjetër sezon yjor për pilotin e McLaren, i cili mezi gaboi gjatë gjithë fushatës për të përfunduar me rehati më të mirën nga pjesa tjetër në renditje dhe pothuajse i vetëm e çoi luftën në Alpine në kampionatin e konstruktorëve.

Hendeku midis më të mirëve dhe pjesës tjetër ishte më i madh se sa pritej në 2022, diçka që shpresoj se do të mbyllet nga sezoni i ardhshëm për t’u dhënë më shumë mundësi mesfushorëve. Por ishte vetëm Norris që arriti një podium jashtë tre skuadrave më të mira, me kalimin e tij në vendin e tretë në Imola.

Lando Norris

I jashtëkualifikuar vetëm një herë nga Daniel Ricciardo në largim, dukej se Norris e çoi performancën e tij në një nivel tjetër, edhe nëse momentet e spikatura nuk ishin aq të jashtëzakonshme sa vitin e kaluar.

Me një kontratë afatgjatë në fuqi, ai do të shpresojë për një kërcim në performancë nga ekipi i tij sezonin e ardhshëm. Nëse kjo ndodh, unë pres që Norris të trokasë sërish në derën e asaj fitoreje të parë të garës.

Momenti i mirë– Sebastian Vettel

Lamtumira e Vettel nga Formula 1 ishte emocionale. Ai ka qenë një shofer i mrekullueshëm, një kampion i shumëfishtë, por edhe një ambasador i madh për sportin dhe një lider në mesin e pilotëve.

Me kalimin e viteve, Vettel ka rrëshqitur më tej në rrjet me një Ferrari jo konkurrues dhe më pas një lëvizje në një ekip të Aston Martin që ende nuk i ka përmbushur pritshmëritë.

Por në Austin, makina ishte konkurruese dhe të dy pilotët dukeshin të vendosur për pikë.

Sebastian Vettel

Një përplasje për Stroll dhe një ndalesë e ngadaltë në pistë për Vettel-in e prishi atë, por mënyra se si Seb u kthye në fushë, veçanërisht me përleshjen e tij të guximshme në xhiron e fundit me Kevin Magnussen, një pilot që nuk mund të dorëzohej lehtë, ishte fantastike për t’u parë teksa ai kthehej prapa viteve.

Pompa me grusht teksa kaloi vijën për vendin e tetë vulosi marrëveshjen si momentin e mirë të vitit për mua.

Gara më e mirë – Çmimi i Madh i Britanisë

Ndërsa vetë lufta për titull nuk ishte gozhdë në vitin 2022, kishte shumë gara fantastike për të zgjedhur. Në fund, për mua kjo erdhi në betejën gjithëpërfshirëse për fitoren në Jeddah midis Leclerc dhe Verstappen dhe një garë me turbullira në Silverstone, ku një numër pilotësh luftuan për fitore.

Por unë jam plumped për Silverstone si gara më e mirë.

Rreth pesë shoferë ishin në garë për fitoren në pika të ndryshme të garës. Së pari, lojtari i shtyllës Sainz u kalua nga Verstappen, i cili dukej se po largohej, përpara se të pësonte dëmtim dhe të zbriste. Pastaj Leclerc, pavarësisht nga dëmtimi i tij, u duk se ishte në sediljen paund, përpara se Lewis Hamilton të hynte në garë me një Mercedes të shpejtë për herë të parë në sezon.

Një makinë sigurie e vonuar i ngatërroi gjërat dhe i dha një shans Sergio Perez-it të rikuperuar për ta luftuar atë edhe në pjesën e përparme, ndërsa Leclerc u pengua nga një strategji e dobët e Ferrarit, pasi Sainz çuditërisht arriti të fitonte.

Shtoni incidentin dramatik në fillim, i cili shfaqi standardet e sigurisë që kemi në Formula 1 të sotme, dhe veprimin emocionues rrotë më rrotë që patëm gjatë rrugës, dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se Grand Prix Britanik merr kurorën më të mirë të garës kete vit.

Performanca Best Underdog – Fernando Alonso

Alonso ka qenë i njohur për performancat e tij të dobëta për një kohë të gjatë tani, por asgjë nuk e përmbledh plotësisht aftësinë dhe vendosmërinë e spanjollit si rikuperimi i tij në Austin.

Fernando ishte tashmë në një akuzë, duke kërkuar për një lëvizje në Lance Stroll, përpara se xhindja e vonuar e shoferit të Aston Martin ta lëshonte atë në ajër, Alonso duke u përplasur me barrierat në një përplasje dramatike me shpejtësi të lartë.

Fernando Alonso

Makina e Sigurisë u vendos dhe ishte e pashmangshme që të dy drejtuesit të ishin jashtë garë. Në një farë mënyre Alonso u kthye në gropa, e riparoi makinën e tij dhe u rikthye në fushë për të zënë vendin e shtatë në flamur dhe për të siguruar pikat vendimtare.

Fatmirësisht, një penallti teknike pasuese u anulua pas apelimit të ekipit të tij një javë më vonë dhe Alonso mori shpërblimet e tij të drejta për një makinë të fuqishme.

Xhiroja më e mirë kualifikuese- Kevin Magnussen

Një e lehtë për mua, e cila gjithashtu mund të kishte rënë në ‘momentin e mirë’ apo edhe ‘performancën më të mirë underdog’. Ky ishte një kënaqësi një herë në një dekadë, ku Magnussen vendosi një nga makinat më të ngadalta të vitit 2022 në pole position në një epikë kualifikuese në Sao Paulo.

Natyra e kualifikimeve ishte thjesht perfekte për një pilot të guximshëm, gung-ho si K-Mag. Në një seancë me kushte të ndryshueshme, gjithmonë duhet të jeni në gomën e duhur në kohën e duhur. Ju gjithashtu nuk duhet të bëni asnjë gabim në xhiro kritike, por nuk mund të jeni të kujdesshëm ose nuk do të keni ritëm, siç gjetën disa të tjerë.

Magnussen sapo arriti në Q2 dhe më pas Q3 në vdekje, por xhiron e fundit për ta vendosur atë në pole ishte diçka e jashtëzakonshme. Po, Haas bëri një punë të shkëlqyeshme gjithashtu duke e çuar shoferin e tyre në pjesën e përparme të radhës, por nuk bëhej fjalë vetëm për këtë. Magnussen bëri një xhiro me rripa, duke parë një konkurrencë shumë më të shpejtë. Gjëra të mrekullueshme.

Supriza më e madhe – Sezoni i parë i Mercedesit, i George Russell

Russell është shpallur prej kohësh si një yll i së ardhmes dhe hyri në listën time vitin e kaluar për xhiron e tij të bujshme kualifikuese në Williams në Spa – ne e dinim se çfarë mund të bënte. Por unë nuk mendoja se ai do të ishte në gjendje të kalonte Hamilton në sezonin e tij të parë në ekipin Mercedes.

Mirë, ka disa paralajmërime këtu. Makina ishte makina më pak konkurruese që Mercedesi ka prodhuar në një dekadë, dhe i takoi Hamiltonit të bënte më shumë punë në fillim të sezonit, në një përpjekje për të kuptuar më mirë W13 të ndërlikuar.

George Russell

Megjithatë, edhe pasi Hamilton u rikthye në hapat e tij, ishte ende Russell ai që mori polen e vetme dhe të vetmen fitore për ekipin këtë sezon, duke konfirmuar 2022 si viti i parë që Hamilton nuk ka fituar një fitore, jo vetëm në Formula 1, por gjithë karrierën e garave.
Russell thithi presionin për ta mohuar atë në Brazil për fitoren e tij të parë.

Me Mercedes që tregon zhvillim të mirë gjatë gjithë vitit, megjithatë, rendi dinamik dhe i mprehtë midis këtyre dy drejtuesve pa dyshim do të jetë ai që duhet parë në vitin 2023.

 

 

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika