Juve e dëshiron Kovacicin për Zakarian

Juventusi i ka sytë te Mateo Kovacic i Chelsea dhe është gati të ofrojë Denis Zakaria-n në një marrëveshje të pjesshme shkëmbimi

uventusi mund t'i ofrojë Chelseat një marrëveshje shkëmbimi Denis Zakaria-Mateo Kovacic

Juventusi mund ta lejojë kalimin afatgjatë të Denis Zakarias te Chelsea, por e kërkon Mateo Kovacicin në shkëmbim njofton Calciomercatoweb.

Mesfushori zviceran u huazua te Blutë më 1 shtator 2022 deri në fund të sezonit aktual (2022/2023), ndërsa klubi anglez e ka edhe opsionin e blerjes.

Në anën tjetër, Kovacic ka pasur një sezon me lëndime dhe i është kufizuar minutazhi i lojës.

Duke qenë se kontrate kroatit skadon në vitin e ardhshëm, Chelsea mund ta shfrytëzojë për realizimin e planeve të veta.

Zakaria ka lënë përshtypje të mira prej se është huazuar në Stamford Bridge dhe Blutë janë të interesuar për një shkëmbim që është duke e menduar edhe Juventusi.

Juventusi është në një pikë shqetësimi pas vendimit të FIGC. Ata do të duhet të kujdesen për financat e tyre dhe të sigurojnë që të nënshkruajnë me lojtarë cilësorë për të shtyrë për një top katërshe sezonin e ardhshëm. Chelsea po kërkon të shkarkojë Kovacic në verë. Ata janë në tranzicion dhe tashmë kanë Zakaria në huazim.

Si rezultat, një marrëveshje e pjesë-këmbimit me Juventusin ka disi kuptim.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika