Juventus dhe Atlentico Madrid do të luajnë në Torino pas anulimit të ndeshjes në Izrael

Si pasojë e bombardimit të Izraelit në Rripin e Gazës, ndeshja ishte anuluar. Por klubet kanë vendosur që loja të zhvillohet në Continassa, terrenin stërvitor të Juventusit në ditën e njëjtë që ishte paraparë

Ilustrim

Juventus dhe Atletico Madrid më në fund do të luajnë në një miqësore të dielën e 7 gushit.

Të dy klubet do të përballen në Continassa, terrenin stërvitor të Juventusit.

Juventus dhe Atletico Madrid duhej të luanin një miqësore të dielën e 7 gushtit në Izrael.

Por, bombardimi i fundit i Izraelit në Rripin e Gazës, si dhe sulmet e mundshme hakmarrëse, kanë bërë që pala italiane të mos dëshironte të udhëtonte dhe kështu ndeshja është anuluar.

Të dy klubet po kërkonin një zgjidhje të mundshme për të luajtur ndeshjen diku tjetër pavarësisht kohës së shkurtër që kishin për të aranzhuar vendin se ku do të zhvillohet ndeshja.

Por, më në fund, të dy ia kanë dalë ta bëjnë këtë, raporton Besoccer.

‘Sky Sport’ ka njoftuar se Juventus dhe Atletico Madrid do të përballen në orën 18:00 CEST , në vend të orës 20:30 CEST siç ishte planifikuar fillimisht.

Vendi i zgjedhur është Continassa, terreni stërvitor i Juventusit. Aty të dyja klubet do të përgatiten në prag të sezonit të ardhshëm.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika