Ka dalë nga shtrati një pjesë e liqenit artificial në Mitrovicë (VIDEO)

Të enjten e 19 janarit, si pasojë e reshjeve të shiut, liqeni artificial në Mitrovicë ka dalë nga shtrati

Ilustrim

Të enjten e 19 janarit, reshjet e shiut vazhdojnë të jenë të pranishme në shumicën e territorit të Kosovës, ku si pasojë e tyre, në disa zona raportohet se ka edhe vërshime.

I rrezikuar nga reshjet është edhe liqeni artificial në Mitrovicë, i cili gjatë mesditës ka dalë nga shtrati, duke krijuar pengesa në komunikacion dhe mbushje të rrugëve me sasi të mëdha të ujit.

Një lajm të tillë e ka bërë të ditur ekipi i terrenit i RTV Dukagjinit, i cili edhe ka siguruar video ku shihet se liqeni artificial në Mitrovicë ka dalë nga shtrati, duke përfshirë pjesën tjetër të rrugës në ujë.

Ndërsa, në videon e radhës, shihet se rrugët aty afër janë të mbushura me ujë, por veturat vazhdojnë të qarkullojnë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika