Kadrie Canolli pozon për kompaninë amerikane të veshjeve GUESS

Prezantuesja televizive Kadrie Canolli, e cila së fundmi ishte pjesë e filmit shqip “Bomba”, ka pozuar përsëri për kompaninë e njohur botërore të veshjeve GUESS

Fotoshooting për GUESS nga Kadrie Canolli

Prezantuesja e sportit në RTV Dukagjini Kadrie Canolli, njëherit edhe ambasadorja e markës së veshjeve Guess në Kosovë, ka realizuar fotosesionin e radhës me kompaninë e njohur botërore GUESS.

Fotot janë të realizuara në Lugano të Zvicrës me një ndër fotografet me të njohura të Guess, Yasmine Kateb.

Canolli për fotot e realizuara ka falënderuar atë, e cila është fotografja e preferuar e saj.

“Falënderim i veçantë për fotografen time të preferuar për këto foto të mahnitshme”, ka thënë Canolli.

Fotoshooting për GUESS nga Kadrie Canolli

Gjithashtu, ajo ka thënë se është mirënjohëse për të qenë pjesë e familjes GUESS.

Ndërsa, Canolli ka përmendur edhe kreatorin e famshëm Paul Marciano që ia mundësoi asaj ta përjetojë ëndrrën”.

Fotoshooting për GUESS nga Kadrie Canolli

“Përgjithmonë mirënjohës për të qenë pjesë e familjes Guess dhe kreatorit të famshëm Paul Marciano që më mundësojë të jetojë një ëndërr si kjo”, ka thënë ajo.

Fotoshooting për GUESS nga Kadrie Canolli

Ndërkaq, Canolli ka sfiduar vetën edhe si aktore në filmin e fundit shqip “Bomba”, nga regjisori i njohur kosovar James Fetahu.

Ajo kishte rolin e një vajze, të cilën e kidnapojnë paramilitarët serbë dhe e shpëton burri i saj dhe babai i saj komandant i UÇK-së.

Ndërsa, tematika që trajtohet në këtë film bazohet në ngjarje të vërteta, të ndodhura gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Filmi me vete bart dëshmi të rëndësishme të krimeve dhe dhunimeve të kryera gjatë vitit 1999.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika