Kane po shkëlqen, por jo edhe Tottenhami

Harry Kane

Është viti 2022, por historia është e njëjtë tash e sa vite.

Harry Kane po shkëlqen, por jo edhe Tottenhami.

Sulmuesi anglez po e zhvillon një sezon fenomenal dhe këtë më së miri e dëshmojnë statistikat.

Kane është autor i 16 golave në 21 ndeshje të zhvilluara në elitën e futbollit anglez, teksa ka regjistruar edhe një asistim.

Por, Spurs mbetin larg nga kreu i tabelës.

Skuadra e udhëhequr nga Antonio Conte gjendet në pozitën e pesë në tabelë me 36 pikë të grumbulluara, tre më pak se Manchester United që gjendet një pozitë më lart, por “Djajtë e Kuq” e kanë edhe një takim më pak të zhvilluar.

Bileta për kualifikim në Champios mbetet akoma ëndërr për ekipin londinez, por deri në përfundim të sezonit kanë mbetur edhe 18-të ndeshje për tu zhvilluar.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika