Kaos në Kuvendin e Shqipërisë, opozita përmbys karriget dhe hedh tymuese

Seanca plenare e së hënës në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur sërish me tensione, opozita ka përmbysur karriget dhe ka hedhur tymuese duke sjellë kaos

Pamje nga Kuvendi i Shqipërisë, TCH.

Deputetët e opozitës janë përplasur me Gardën që në hyrje të Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa tensionet janë rritur me nisjen e seancës plenare.

Seanca plenare e së hënës është mbyllur, me opozitën që shpërtheu me karrige të përmbysura dhe tymuese.

Deputeti i opozitës, Flamur Noka, shkaktoi tensione duke ndezur një tymuese, duke çuar në një reagim të menjëhershëm nga kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Pas veprimit të tij, Noka u njoftua se ishte i përjashtuar nga seanca për shkelje të rëndë të rregullores së Kuvendit.

Konfliktet nuk munguan, dhe deputetët Albana Vokshi dhe Flamur Noka u përfshinë në një përleshje me punonjësit e Gardës edhe para foltores.

Ndërkohë që deputetët e mazhorancës vazhdonin fjalimet e tyre, deputetët opozitarë Gazment Bardhi dhe Edi Paloka tentuan të mbyllnin mikrofonin e deputetit të PS-së, Petro Koçi, duke e quajtur atë komunist.

Në një deklaratë për median, ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi kryeministrin aktual, Edi Ramën, duke thënë se ka abuzuar me buxhetin e shtetit për përfitimet e tij personale.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika