Kapen barna të kontrabanduara në një barnatore në Ferizaj, në të edhe një bunker fshehjeje

Përmes një postimi në Facebook, Dogana e Kosovës ka njoftuar se përpos barnave të kontrabanduara, në objektin e barnatores është gjetur edhe një bunker fshehjeje për to

Medikamente të kontrabanduara në vlerë  prej 5 mijë eurosh janë gjetur nga Njësitë e Doganës përmes një aksioni të realizuar në Ferizaj.

Përmes një postimi në Facebook, Dogana e Kosovës ka njoftuar se përpos mallrave, në objektin e barnatores është gjetur edhe një bunker fshehjeje.

‘Prishtinë 20 janar 2023 njësit e doganës kanë realizuar një aksion në qytetin e Ferizajit ku edhe kanë arritur të gjejnë medikamente të kontrabanduara në vlerë rreth 5000 euro”, thuhet në njoftim gjersa shtohet se “Gjithashtu në këtë lokacion është gjetur edhe një bunker i posaçërisht i ndërtuar për fshehjen e mallrave të kontrabanduara”.

Bëhet e ditur se mallrat janë sekuestruar dhe ndaj palës janë iniciuar procedurat kundërvajtëse.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika