Kastrati: Besoj se s`do të kemi kurrë kryeministër më anti amerikan se Kurti

Deputeti nga radhët e PDK-së, Ardian Kastrati, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti, i cili ka kërkuar që opozita ta mbështes atë

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti, i cili ka kërkuar që opozita ta mbështes atë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se secili kryeministër i Kosovës që con ujë në mullitin e Rusisë do të jetë vetëm.

Sipas tij, Kosova kurrë nuk do të ketë kryeministër me anti-amerikan.

“Jo vetëm Kurti, por cilido kryeministër që çon ujë në mulli të Rusisë (siç po bën Kurti) gjithmonë ka me qenë vet. Çdo kryeministër që del kundër SHBA-së (sponsorit kryesor të shtetit tonë ) gjithmonë ka me qenë i vetëm. Shyqyr që s`kemi pas e besoj nuk do të kemi as në të ardhmen kryeministër më anti amerikan se Kurti.
Pa amerikanët që thotë një fjalë „as qeni nuk na han“ e me Kurtin po shihet që çdo ditë jemi më larg orbitës euro-atlantike dhe më afër asaj lindore”, ka thënë ndër të tjera Deputeti Kastrati.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika