Qofte në kajmak, një recetë ideale për një drekë familjare

Fundjava është një kohë për mbledhje familjare dhe ushqime të përbashkëta, ndaj ju sugjerojmë që për drekën...

Ëmbëlsirë me mollë

Kjo ëmbëlsirë është numër një në amvisëri, madje për dy arsye: të shijes fantastike dhe mënyrës së...

Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

Përbërësit: ▪ 100 ml vaj luledielli, ▪ 100 ml vaj ulliri, ▪ 100 ml uthull molle, ▪ 2 lugë kripë, ▪ 2...

Receta e Rachel Roddy, supë me marule të mbushura

Receta fantastike është e përbërë me marule. Gjethet e tij të buta, prej kadifeje dhe zemra e tij...

Tortë e shpejtë me fruta mali

Receta për këtë ëmbëlsirë, në varësi të formës në të cilën e bëni, është me të vërtetë...

Si të përgatisim gjoks viçi i zier nga shefi i kuzhinës kineze

Në kulturën tradicionale kineze, ushqimit i është kushtuar gjithmonë një rëndësi e veçantë. Gatimi në Kinë është pjesë...

Makarona me tunë

Nëse jeni duke kërkuar për një pjatë makaronash që është e mbushur me shije, e lehtë për...

Kuskus me qiqrra, ideale për darkën tuaj

Sallatat janë të shijshme, të shëndetshme dhe nuk llogariten edhe aq si pjata kryesore e ngopjes. Por sallata...

Sallatë me brokoli

Sallatë e pazakonshme e cila thjesht shkrihet në gojë! Përbërësit: – 700 g brokoli, – 1 lugë e vogël kripë, –...

Mish i bardhë i pulës i fërguar shpejt në mënyrën tajlandeze

Përgatitja e shpejtë e mishit të pulës është ideale për amvisat e punësuara Përbërësit: – 60 g vaj, – 500...

Dhjetë këshilla të arta për një mëngjes të shëndetshëm

Anashkalimi i mëngjesit është një zakon i keq, sepse është ngushtë i lidhur me rritjen e peshës...

Katër ide për pjata mëngjesi të shëndetshme

Pjatat e mëngjesit zakonisht kërkohen me qenë të thjeshta dhe të lehta në mënyrë që mos me...