Disa nga “tops” që mund t’i vishni gjatë verës

"Tops" janë një nga elementët më esenciale të çdo garderobe dhe është e rëndësishme të mbani gjithmonë...

Valdrin Sahiti dorëzon pasaportën diplomatike në MPJD

Dizenjatori Valdrin Sahiti ka dorëzuar pasaportën diplomatike në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD). Zyrtarja për...

Binjakëzimi mbretëror i Kate dhe Charlotte në kurorëzimin e Charles lll

Në një ditë plot simbolikë dhe simetri, një moment ra në sy: Princesha Katerina e Uellsit dhe...

Momentet ikonë të Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld ishte, për disa, një figurë e diskutueshme, por në aspektin e modës ai mbetet një...

Met Gala 2023: Yjet mblidhen për ikonën e modës Karl Lagerfeld

Në kohën e duhur, si zakonisht, në hapjen e ekspozitës së re të Institutit të tij të...

Rita Ora shkëlqen në Met Gala 2023

Rita Ora dukej mahnitëse me një fustan të zi, me një bisht të madh dramatik, teksa mbërriti...

Çanta verore për t’ju përcjellë në ditët më të nxehta të vitit

Nëse jeni gati t'i jepni gardërobës tuaj një rifreskim veror para sezonit, ka shumë mënyra për të...

10 vjet pas katastrofës Rana Plaza në Bangladesh

Aktivistët thonë se siguria është përmirësuar, por markat duhet të bëjnë më shumë për të drejtat e...

15 dukjet më të bukura të Met Gala të të gjitha kohërave

Që nga ngjarja e saj e parë me temë "Fashion Plate" në vitin 1971, Met Gala ka mbetur një...

Ka ndërruar jetë disenjatorja Dame Mary Quant që shpiki minifundet

Disenjatorja e modës, Dame Mary Quant, ka vdekur në moshën 93-vjeçare, ka njoftuar familja e saj. Një deklaratë...

Disa nga bizhuteritë më në trend për këtë verë

Vera është koha juaj për të shkëlqyer, veçanërisht nëse i doni bizhuteritë. Sigurisht, ju mund të keni...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen në Javen e Modës në Paris

“Paris Fashion Week” është vendi ku janë prezantuar dy dizenjatoret kosovare, Vlora dhe Kaltrina Neziri. Kompania e modës...