M&Sillosi thyen krejt rekordet e grumbullimit të grurit

Sofrave kosovare pritet t’u shtrohen prodhimet e miellit. Kjo pasi gruri pagoi goxha mirë këtë vit, raporton Klan...

Ligji i ri për procedurat e ATK-së, Gërxhaliu: Diskriminues dhe vështirësues për ekzistencën e NVM-ve

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka thënë se mungesa e një dialogu të mirëfilltë...

Hyn në fuqi marrëveshja e Shqipërisë me Italinë për pensionet

Nga 6 korriku të gjithë emigrantët që jetojnë në Itali do të përfitojnë nga marrëveshja për pensionet...

Kurti fton mërgatën shqiptare në Turqi për investime në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar dhe ka bashkëbiseduar me mërgatën shqiptare që jeton dhe vepron...

Cilat janë gjetjet e ZKA-së për 4 komunat veriore?

Që nga 25 maji i 2023-s kur u betua, me komunën e Zubin Potokut udhëheq Izmir Zeqiri. Andaj,...

Tahiri i AAK-së i reagon pushtetit për pagën mesatare në Kosovë: Vazhdon manipulimi me statistika

Shefi i Grupit Parlementar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, i ka reaguar deputetit...

Arben Mustafa i PDK-së: Kosova ka nivelin më të ulët të pagave në rajon

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Arben Mustafa, i ka reguar deputetit të Lëvizjes...

Bajrami për deklaratën e Mujës: Paga i është rritur kryeministrit e ministrave por jo qytetarëve

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Hykmete Bajrami, ka reaguar në lidhje me deklaratën e deputetit...

“Për gratë e për të gjitha familjet që kanë tokë pas shtëpive”, Emina Çunmulaj zbulon projektin ekonomik në Kosovë

Emina Çunmulaj, një filantrope dhe modele e njohur botërisht, ka sjellë një rrëfim të veçantë në një...