Librat për fëmijë të propozuar nga shtëpia botuese “Dukagjini” për këtë verë

Është shumë me rëndësi që fëmijët të krijojnë shprehi të leximit, sepse kjo bën që ata ta...

Studente dhe prind, Medina Berisha tregon për rrugëtimin e saj akademik në UNI- Universum International College, fuqizuar nga Arizona State University

Në fushën e arsimit, përvojat e studentëve shpesh reflektojnë ndryshimet dhe mundësitë që institucionet e arsimit të...

Redon Berani – artisti i ri që pritet të shkëlqejë sonte në BeerFest Kosova

Sonte, në skenën e BeerFest Kosova do të ngjitet një nga reperët më të rinj dhe më...

Fillon BookFest në Albi Mall në bashkëpunim me librarinë “Dukagjini”

Nga data 12 korrik deri më 21 korrik, Albi Mall do të jetë vendi i takimit për...

Kuvendi voton statutin e ri të UP-së

Kuvendi i Kosovës ka miratuar statutin e ri të Universitetit të Prishtinës me 57 vota për, dy...

Vdes producenti i “Titanic”, Jon Landau

Ka vdekur në moshën 63-vjeçare Jon Landau, producenti fitues i çmimit “Oscar” për disa prej filmave me...

Ministria e Arsimit kritikohet për mosreagim për procesin e testit të maturës

Është testimi me të cilin përmbyllin tri vite shkollimi e me rezultatin e të cilit, u varet...

“Për gratë e për të gjitha familjet që kanë tokë pas shtëpive”, Emina Çunmulaj zbulon projektin ekonomik në Kosovë

Emina Çunmulaj, një filantrope dhe modele e njohur botërisht, ka sjellë një rrëfim të veçantë në një...

“Po hyj në zhanrin e dasmave”, Vesa Smolica konfirmon se do të fillojë të këndojë këngë popullore

Këngëtarja dhe ish-banorja e Big Brother VIP 3, Vesa Smolica ka konfirmuar se do të nisë të...

“Dukagjini” prezanton 9 tekste të reja shkollore, sjellin inovacion dhe përditësim

Shtëpia botuese “Dukagjini” ka prezantuar tekstet e reja shkollore për arsimin e mesëm të ulët, të hartuara...

Yjet e Rock-ut zbarkojnë me 4, 5 dhe 6 korrik në Prizren

Festivali më i madh i rockut dhe bluesit “Prizren Rock and Blues Festival” mirëpret adhuruesit e rockut këtë vikend...

Shtëpia botuese “Dukagjini” prezanton tekstet shkollore për vitin 2024/25: Librat tanë edukojnë dhe frymëzojnë

Ju ftojmë t'i shfletoni dhe shkarkoni librat e shtëpisë botuese “DUKAGJINI”: Librat bazë, fletoret e punës, Librin...