Gjendja shëndetësore e 20-vjeçarit që u ther me thikë në Ferizaj është stabile

Gjendja shëndetësore e 20-vjeçarit që u ther me thikë para pak orësh të premten nga një 17-vjeçar...

Kurti përkujton vrasjen dhe zhdukjen e intelektualëve të Mitrovicës nga forcat jugosllave

Kryeministri, Albin Kurti, ka përkujtuar vrasjen dhe zhdukjen e intelektualëve të Mitrovicës para 25 vjetësh nga forcat...

Një muaj paraburgim nga Beogradi për kosovarin e ndaluar në Serbi

Gjykata e Lartë për Krime Lufte në Beograd mori vendim të premten ta dërgojë, Sadik Durakun në...

Thaçi për Izet Mexhitin: Dikur kërkonte ndihmë prej meje për një rast korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka thënë nuk mund ta akuzojnë atë për lista të...

Stano: Arrestimi i zyrtarëve policorë të Kosovës nga Serbia, shqetësues

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e...

Një 17-vjeçar ther me thikë 20-vjeçarin në Ferizaj

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një 17-vjeçar, ka therur më thike një 20-vjeçar në...

Prokuroria ia shmang dy vepra penale vrasësit të 21-vjeçares

Dy vepra të mundshme penale i ka anashkaluar Prokuroria Themelore e Ferizajt kur e paraburgosi, Valon Aliun,...

100 mijë euro dëmi, aktakuzë ndaj 18 personave për korrupsion me subvencione

100 mijë euro po dyshohet se i janë avulluar buxhetit të shtetit në një aferë korruptive me...

Kosovari i arrestuar në Serbi, pretendohet se ishte pjesë e UÇK-së, mohon OVL

Mbi 1 mijë qytetarë kosovarë dy ditët e kaluara përfunduan të maltretuar e të ndaluar nga autoritetet...

Mbahen matjet zyrtare të “Profi Box Gala”, Uldedaj dhe Isufi më të gatshëm se kurrë

Vetëm edhe një ditë ka mbetur nga eventi i madh i boksit ‘Profi Box Gala’, i organizuar...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunimin e të miturës në Ferizaj

Gjykata Themelore e Ferizajt ka caktuar paraburgimin prej një muaji për të dyshuarin I.R., i cili dyshohet...

Pasi “shtyri Kosovën” drejt Asociacionit, Kurti e bëri “hisedarë” Serbinë në të, thotë Ramadani

Gjatë së premtes kryeministri, Albin Kurti, kritikoi dhe ua la “fajin” ish-kryeministrave, Hashim Thaçit dhe Isa Mustafës,...