Bislimit dhe Sveçlës nuk iu jepet leja për vizitë në Luginën e Preshevës

Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, iu është refuzuar leja...

Rizvanolli: Ne i dhamë Shqipërisë 127 mijë MWh, po ia marrim vetëm 1 mijë për t’i evituar reduktimet

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka shkruar në rrejtin social Twitter, ku ka thënë se bashkupunimi me...

Mehaj: Republika e Kosovës do të jetë vend pritës i “Defender Europe 23”

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mëhaj, ka thënë se  Ushtria e Kosovës është duke u përgatitur për blerjen...

Pacolli për zgjedhjen e presidentit të Kenya-s: Mezi pres të bashkëpunoj me mikun tim Ruto

Pas zgjedhjes së presidentit të Kenya-s, William Ruto, një urim i menjëhershëm ka ardhur nga kryetari i...

Opozita: Qeveria Kurti fajtore për krizën me rrymë

Mos-reagimi në kohë dhe paaftësia për ta menaxhuar sektorin e energjisë, sipas opozitës janë arsye që Kosova...

Haradinaj kritikë Kurtit: Me qeverisjen tuaj, jeni duke e rrezikuar seriozisht këtë vend

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje kryeminstrit, Albin Kurti, për tu tërhequr, duke i...

BE-ja thirrje që të ndalet retorika nxitëse, Vuçiq sërish flet për dhunë

Pak ditë para takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, Brukseli...

Pak pritje për takimin e 18 gushtit, kritikohet gjuha mes palëve

Do të jetë hera e parë në më shumë se një vit kur kryeministri i Kosovës, Albin...

3 vjet e gjysmë në burg pa faj, kërkon kompensim 1 milionë, i ofrohen 100 mijë

Gazmend Lakna për tri vjet e gjysmë qëndroi nëpër burgje të ndryshme në Kosovë, edhe pse ishte...

Për dy javë në Prishtinë u sekuestruan 38 armë zjarri

Policia e Rajonit të Prishtinës, që nga një gushti i vitit 2022 e deri më 15 gusht,...

Pas reduktimeve në Kosovë kthehen në përdorim gjeneratorët

Gjeneratori apo agregati siç njihet në Kosovë që nga sot është bërë burim i rrymës për disa...

​ME i reagon LDK-së: Jemi në proces të realizimit të projekteve kapitale

Ministria e Ekonomisë ka reaguar pas konferencës së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku kjo e fundit e...