Kurti pret në takim Kadarenë, diskutojnë për historinë dhe letërsinë shqipe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me shkrimtarin e madh shqiptar e botëror, Ismail Kadare. Në...

Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

Si pasojë e një aksidenti trafiku, që kishte ndodhur këtë të martë në rrugën Skënderaj – Drenas,...

Humb jetën 64-vjeçarja në Vushtrri si pasojë e rënies në bunar

Gjatë kësaj të marteje në fshatin Studime të Vushtrrisë, një grua 64-vjeçare ka humbur jetën si pasojë...

“Kur do të reagojnë ashpër ndërkombëtarët?” – Kadiu i numëron shkeljet e Serbisë ndaj Kosovës

Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq,...

Fillon Konventa e parë rajonale e Platformës “Bashkë! 50/50”, Krasniqi: PDK e hapur për gratë që duan realizim në politikë

Kreu i PDK-së Memli Krasniqi njofton se ka filluar Konventa e Parë Rajonale të Platformës “Bashkë! 50/50”,...

Walker: S’e kuptoj presionin ndaj Kurtit, për situatën në veri fajtore është Serbia

Ish-shefi i Misionit Verifikues i OSBE-së, William Walker, ka deklaruar se presioni ndërkombëtar ndaj Kosovës nuk është...

Gashi: Policia e Kosovës keqpërdoret politikisht, turp për këtë qeveri

Analisti Dardan Gashi në “Debat Plus” ka thënë se Policia e Kosovës është policia më e pakorruptuar...

Përkundër rrezikshmërisë së lartë, Policia e Kosovës ende pa sigurim shëndetësor

Zyrtarët policorë të Kosovës rrezikohen vazhdimisht për ta siguruar një ambient të sigurt për qytetarët e Kosovës....

Tentoi t’i kontrabandojë 3 mijë e 700 kg mish, arrestohet një person në Leposaviq

Policia e Kosovës, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se Njësia për Ndërhyrje të Shpejtë e...

Gashi fajëson Kurtin: Serbia po bëhet partner më i besueshëm për Amerikën sesa Kosova

Analisti politik, Dardan Gashi, e ka fajësuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se “Serbia gradualisht po bëhet...

Hoxha: Kërkesat e ndërkombëtarëve janë në favor të Kosovës

Kërkesat e ndërkombëtarëve sa i përket çështjes së veriut, sipas Yll Hoxhës, nuk shkojnë në disfavor të...

Mehaj pret në takim ambasadorin Abbott, diskutojnë për situatën e sigurisë në veri të vendit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka pritur në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott. Mehaj dhe...