Vuçiq: Po shkojmë në Bruksel ‘për ta ruajtur paqen’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tri ditë para takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar...

Rrotullohet autobusi në Bullgari, mes të lënduarve ka edhe fëmijë

Të dielën e 14 gushtit është rrotulluar një autobus nga Serbia në autostradën e Trakës në Bullgari. Nga...

Iu jepet lamtumira e fundit viktimave të masakrës së Cetinjës

Në  Mal të Zi, janë varrosur viktimat e masakrës së Cetinjës,sipas raportimit të mediave një numër i...

Kosova dhe Serbia ftohen që t’i japin fund “retorikës nxitëse”, Petkoviq: BE-ja po i hedh benzinë zjarrit

Drejtori i të ashtquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka reaguar ndaj thirrjeve...

Pushuesit në liqenin e Ohrit dhe Strugës janë në rrezik nga mjetet lundruese

Pushuesit në liqenin e Ohrit dhe Strugës nuk janë të sigurt nga mjetet lundruese të cilat janë...

21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së Ohrit

Janë bërë 21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së Ohrit. Kjo marrëveshje e nënshkruar më 13 gusht 2001,kishte...

Sulmi në Cetinë: Një i plagosur në rrezik për jetën, tre drejt shërimit

Katër persona të cilët kanë mbetur të plagosur në tragjedinë e djeshme në Cetinë janë shtruar në...

Sulmi masiv në Cetinë, 11 të vdekur e gjashtë të plagosur

Prokurorja e Malit të Zi, Andrijana Nastiq, pas përfundimit të hetimeve, ka thënë për TV Vijesti se...

Qeveria e Malit të Zi shpall tri ditë zie për tragjedinë në Cetinë

"Qeveria e Malit të Zi do të shpallë tri ditë zie", kështu ka shkruar kryeministri i Malit...

Gjukanoviq për sulmin në Cetinë: I bëj thirrje Qeverisë të shpallë ditë zie në vend

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka reaguar në lidhje me sulmin masiv në Cetinë që...

Abazoviq për sulmin në Cetinë: Mali i Zi nuk mban mend një tragjedi të tillë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, pas ngjarjes tragjike që rezultoi më vdekjen e më shumë...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë persona të vrarë

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë...