Rama: Ka një sulm të organizuar për ta dëmtuar turizmin, këtë vit ka 25% më shumë turistë nga Kosova

Sa i përket raportimeve që në Shqipëri ka më pak turistë këtë sezonë, kryeministri i Shqipërisë, Edi...

Ishte duke u larë, mbytet aksidentalisht në lumin Drin 13-vjeçari

Një 13-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht këtë të martë, pasi është mbytur në lumin Drin raportojnë mediat...

Begaj dënon atentatin ndaj Trumpit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj e ka dënuar atentatin kundër ish-presidentit amerikan Donald Trump duke thënë se...

Protestuesit hedhin molotov pranë Kryeministrisë në protestën e opozitës në Shqipëri

Opozita shqiptare ka protestuar të enjten vonë në kryeqytet kundër Qeverisë së kryeministrit Edi Rama dhe kundër...

Osmani takohet me Ramën, diskutojnë për koordinim të qëndrimeve për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit...

Vendos Gjykata e Lartë në Shqipëri: Ish-ushtari i UÇK-së nuk ekstradohet në Hagë

Gjykata e Lartë e Shqipërisë ka vendosur ta rrëzojë kërkesën e Prokurorisë për ekstradimin e ish-luftëtarit të...

Nënshkruhet protokolli për kontrollin e përbashkët kufitar Kosovë-Shqipëri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe homologu i tij nga Shqipëria, Taulant Balla, kanë nënshkruar...

A duhet të marrë pjesë Kosova në EURO U-21 që mund të organizohet nga Shqipëria e Serbia?

Njohësit e futbollit dhe rrethanave sportive në Kosovë e vlerësojnë të ngutshëm dhe të panevojshëm kandidimin e...

Shqipëri: Ish-ministri Beqaj në paraburgim nën dyshimin për korrupsion

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit e Shqipërisë (SPAK) vendosi të shtunën që ta mbajë në paraburgim ish-ministrin...

Hyn në fuqi marrëveshja e Shqipërisë me Italinë për pensionet

Nga 6 korriku të gjithë emigrantët që jetojnë në Itali do të përfitojnë nga marrëveshja për pensionet...

KQZ-ja ia heq Alfred Belerit mandatin e kryebashkiakut të Himarës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Shqipërisë (KQZ) njoftoi të premten se ia ka hequr Alfred Belerit mandatin e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ia heq mandatin Fredi Belerit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) të Shqipërisë, Ilirjan Celibashi, njoftoi gjatë mbledhjes së KQZ të...