Kosova pëson humbje në Azerbajxhan

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje në udhëtim tek Azerbajxhani me rezultat 87:77. Ky ishte dueli...

Kosova e fortë për Irlandën, spektakël në Prishtinë

Kombëtarja e Kosovës ka triumfuar ndaj Irlandës me rezultat 83:76. Basketbollistët më të dalluar ishin Drilon Hajrizi dhe...

Përleshje masive shpërthen pas lojës së basketbollit të kolegjit amerikan gjatë shtrëngimit të duarve

Një përleshje e çmendur shpërtheu gjatë përshëndetjeve pas një ndeshje basketbolli në San Antonio mes Universitetit të...

FBK-ja e përjashtoi nga garat U16, shkolla e basketbollit “Dardania” dërgon padi në KAS

Këta fëmijë po stërviten, por nuk mund të marrin pjesë edhe në gara. Federata e Basketbollit e Kosovës...

Spektakël i “gjelbër” në Gjakovë – Trepça në parket, “Torcida” në tribuna

Spektakli nisi me këngën e Ilir Shaqirit ‘Yjet e Gjakovës’. Palestra ‘Shani Nushi’ ushtonte nga brohoritmat e Torcidës...

“Mercure Hotels Prishtina City” mbështet Sigal Prishtinën në rrugën drejt trofeve

Rrjeti i hoteleve “Mercure Hotels Prishtina City”, nga e premtja e 2 shkurtit, është mbështetës i klubit...

“Dorëzohet” Xavi, pritet të largohet në qershor nga Barcelona

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, e ka konfirmuar se do të largohet nga posti i tij në...

Trepça triumfon ndaj Vëllaznimit

Skuadra e Trepçës ka regjistruar fitoren e 11-të radhazi në Superligën e Kosovës në basketboll dhe atë...

Sigal Prishtina mposhtë bindshëm Istogun

Skuadra e Sigal Prishtinës ka mundur atë të Istogut në kryeqytet me rezultat 83:68 (22:21, 13:21, 18:16,...

Sot zhvillohen dy ndeshje në basketbollin kosovar

Sot(e diele) më 21 janar do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së 18-të në...

OKC humb ndeshjen e dytë brenda 24 orëve në Los Angeles, kësaj radhe mposhtet nga Clippers

Oklahoma City Thunder ka pasur një udhëtim "të hidhur" në Los Angeles, pasi ka pësuar humbjen e...

Çfarë duhet të dini rreth ndeshjes së Nets dhe Cavs në “NBA Paris Game 2024”

Brooklyn Nets dhe Cleveland Cavaliers informojnë për ndeshjen e tretë të sezonit të rregullt të NBA në...