Gati 10 vjet nga aksidenti tragjik që la pilotin Michael Schumher larg karrierës

Michael Schumher, ish-pilot gjerman i garave që konkurroi në Formula 1 ishte aksidentuar gjatë një udhëtimi me...

Gjashtë deri në tetë milionë euro për Ferrarin F300

Ankandi për shitjen e Ferrarit F300, paralajmërohet të mbahet në gusht të këtij viti. Ky Ferrari ishte i...

Michael Masi largohet përfundimisht nga FIA 

Drejtori i garës më i përmendur në histori të Formula 1, Michael Masi, është larguar sot zyrtarisht...

Leclerc mposht Max Verstappen duke u rikthyer në garën e kampionatit

Charles Leclerc ka festuar fitoren e Çmimit të Madh të Austrisë. Charles Leclerc ka mposhtur Max Verstappen për...

Sainz kryeson dyshen britanike Hamilton dhe Norris në praktikën e dytë në Silverstone

Carlos Sainz kryesoi praktikën e dytë për Çmimin e Madh të Britanisë duke tejkaluar me vështirësi Lewis...

E gjithë bota e F1 në mbrojtje të shtatë herë kampionit

E gjithë bota e F1 është ngritur në këmbë për të mbështetur shtatë herë kampionin e botës,...

MotoGP aplikohet sistemi i garave sprint në Formula 1

Për të dytin sezon me radhë, në Formula 1 aplikohet sistemi i garave sprint, që zgjat 100km....

Max Verstappen fiton Çmimin e Madh të Kanadasë në F1

Max Verstappen ka fituar Çmimin e Madh të Kanadasë për Red Bull duke lënë pas Saiz në...

Çmimi i Madh i Kanadasë: Max Verstappen mposht Fernando Alonson në pozicionime

Max Verstappen i Red Bull zuri "pole position", pozicioni më i favorshëm në fillimin e një gare...

10 pilotët më të mirë të Formula 1

Piloti më i mirë i F1 në histori është një debat që do të vazhdojë të jetë...

Perez: Piloti i Red Bull zgjat kontratën deri në vitin 2024

Sergio Perez është i treti tanimë në renditjen e pilotëve të këtij sezoni, ai fitoi edhe çmimin...

Perez bëhet piloti meksikan më i suksesshëm në F1

Me fitoren e tij të tretë në karrierë, Perez bëhet piloti meksikan më i suksesshëm në F1,...