Emilia Romagna GP: Formula 1 dhuron 870 mijë funta si ndihmë pas përmbytjeve në Itali

Çmimi i madh i Emilia Romagna u anulua të mërkurën për shkak të përmbytjeve të mëdha në...

Bottas planifikon një karrierë të gjatë në F1

Fushata e vitit 2023 është aktualisht sezoni i 11-të i Valtteri Bottas në Formula 1, dhe pavarësisht...

Ricciardo tregon se ku dhe kur do të dalë në pistë me makinën F1 të Red Bull 2023

Daniel Ricciardo ka zbuluar se ai do të shijojë RB19 për të parën herë pas Çmimit të...

Gasly dëshiron të kalojë nga fundjava ‘shumë e keqe’ pasi Alpine nuk arrin të shënojë në Baku

Asnjë nga pilotët e Alpinëve nuk arriti të përfundonte në top 10 në Azerbajxhan, duke i bërë...

Verstappen tashmë i plotësuar, thotë se nuk është i interesuar për të vendosur rekordin e titullit në F1

Max Verstappen ka folur për qëllimet e tij afatgjata dhe të ardhmen e tij në Formula 1,...

Krack lavdëron pilotin Alonso për lidershipin që ka sjellë në ekip

Drejtori i ekipit të Aston Martin, Mike Krack, ka lavdëruar pilotin Fernando Alonso për lidershipin që ai...

Del në ankand Ferrari që e bëri Schumacherin kampion

Një nga veturat Ferrari të Michael Schumacherit që fitoi kampionatin nga sezoni 2000, pritet të arrijë deri...

Wolff: Mercedes bëri ‘një hap të mirë’ në Melburn, shqetësimet mbeten për ritmin ‘marrëveshjes’ të Red Bull

Toto Wolff ka theksuar se Mercedesi ka bërë një hap të madh në drejtimin e duhur pasi...

De la Rosa zbulon momentin kur e dinte se Alonso ishte i veçantë

Ambasadori i Aston Martin, Pedro de la Rosa, ka zbuluar momentin e saktë kur ai e dinte...

Zbulohet aktori që do të luajë tri herë kampionin e F1 Ayrton Senna në serialin e ri të Netflix

Një miniserial nga Netflix, po vjen për kampionin e trefishtë të Formula 1 Ayrton Senna, dhe para...

Hamilton dhe Angela Cullen ndajnë rrugët pas shtatë vitesh bashkëpunim

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton, të premtën e 17 marsit ka njoftuar me anë...

Horner i kërkon Perezit të arrij “reperatin më të lartë” Verstappen

Christian Horner ka pranuar se Sergio Perez duhet të sjellë fundjavën e tij "A-lojë" në fundjavë, nëse...