Ahmetxhekaj: Ne futemi në ndeshje vetëm për fitore

Klubi i hendbollit "Istogu", tash e disa kohë është shndërruar në një skuadër e cila po i...

Djokovic i pavaksinuar ende shpreson të luajë në US Open

21 herë kampioni i Grand Slam Novak Djokovic ka thwnw  të shtunën në llogaritë e tij në...

Komiteti Olimpik tregon arsyen se pse notari i Kosovës është tërhequr nga gara në “EYOF 2022”

Mal Gashi është tërhequr nga gara e sotme në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj. Pritej që Gashi...

Fitore Rudari: Gjimnastja që premton shumë

Gjimnastika është një sport që drejton njeriun të dallojë forcën individuale, fizike e mendore, përmes ushtrimeve precize,...

13 sportistë nga Kosova marrin pjesë në “EYOF Banska Bystrica 2022”

Ekipi i Kosovës për të rinj do të jetë pjesëmarrës në Festivalin Veror Olimpik Evropian për të...

Me medalje për Kosovën përfundon Kupa Botërore Universitare në hendboll

Në kuadër të Kupës Botërore Universitare në hendboll, hendbollistet nga Universiteti i Prishtinës e kanë mbyllur këtë...

Marakli t’Biçikletave, grupi më i madh i çiklistëve në Kosovë

Çiklizmi është një nga sportet më popullore në botë dhe mjet transporti në shumë vende të botës,...

Kampionati Botëror i Atletikës: Fred Kerley fiton medaljen e artë në 100 metra

Fred Kerley fitoi titullin e tij të parë individual në Kampionatin Botëror në garën e 100 metrave...

Kosova dorëzon padinë ndaj Serbisë në Federatën Evropiane të Pingpongut

Hajrullah Çeku ka bërë të ditur se planifikon ta ndjekë penalisht Serbinë, pasi kjo e fundit, ua...

Nga trafikimi te lavdia, historia e Sir Mo Farah

Sir Mo Farah tregon se ishte trafikuar në Mbretërinë e Bashkuar si fëmijë. Sir Mo Farah u soll...

Nick Kyrgios në “stilin e tij”

Nick Kyrgios në Grand Slam finalen e parë nuk arriti ta fitojë Wimbledonin por, me një veprim...

Grand Slam i parë për Elena Rybakina, dhe për Kazakistanin

Tenistja e cila ka përfaqësuar Kazakistanin, Elena Rybakina, fitoi në finalen e Wimbledon për femra të shtunën,...