AIP kërkon nga TikTok-u ta ndryshojë moshën e përdorimit në Kosovë

Agjencia për Informim dhe Privatësi (AIP) ka kërkuar nga rrjeti social TikTok, i cili po vlerësohet i...

Video-loja e famshme “Minesweeper” vjen në Netflix

Netflixi ka shtuar video-lojën e famshme, Minesweeper, në koleksionin e lojërave të disponueshme për abonentët për Android...

AKI shpall konkurs për vende pune në disa fusha të ndryshme

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI) ka shpallur konkurs për punë në disa fusha të ndryshme. Konkursi përfshin...

Krasniqi në konferencën për kriptovaluta: Kosova mundet dhe duhet të dalë në ballë të inovacionit digjital

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Memli Krasniqi, ka marrë pjesë në hapjen e Konferencës “BlockTalk Prishtina”,...

WhatsAppi nuk do të funksionojë më në disa telefona

Një nga aplikacionet më të njohura të mesazheve në botë, WhatsApp, ka përditësuar listën e pajisjeve në...

Qeveria ndalon përdorimin e TikTok-ut në institucionet publike

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së premtes ka marrë vendim për ndalimin e përdorimit të TikTok-ut...

Spotify fshin këngët e faqet e artistëve rusë që mbështesin luftën në Ukrainë

Spotify, platforma më e madhe për transmetimin e muzikës në botë, ka fshirë këngët dhe faqet e...

Lirohet themeluesi i “WikiLeaks” pas pranimit të fajësisë për shkeljen e ligjit amerikan për spiunazh

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, është liruar nga një gjykatë amerikane të mërkurën në ishullin amerikan të...

A po don me fitu ni Vespa?!

A jeni të interesuar për të fituar një nga 3 motoçikletat scooter të brendit të njohur Vespa...