Çerkini: E kemi një stil të veçantë të humorit, kemi vizion dhe qëndrim

Komediani, Fisnik Çerkini, ka thënë se humori që bën ai dhe platforma e tij, “Cool n’Fresh”, është...

Rigjykimi për vrasjen e Marigona Osmanit, nën masa të larta sigurie Krivaqa e Sejdiu dalin para gjykatës

Pas 10 muajsh, Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, të dënuar në shkallën e parë për vrasjen e...

Xhaxhai i 18-vjeçarit pas vendimit të Gjykatës: Kam pritur që të dënohen më shumë, nuk e kam pritur mirë

Xhaxhai i 18-vjeçarit, Lulzim Fejzullahu, i cili mbet i vdekur muaj më parë në Podujevë, Rrahim Fejzullahu,...

QKMK-ja thirrje qytetarëve që t’i shmangin pikat kufitare me Serbinë

Qendra Kombëtare e Menaxhimit Kufitar (QKMK) ka bërë të ditur se në pikat kufitare me Serbinë, në...

Arrestohet i dyshuari për “kanosje” ndaj Ramës, por ai mohon të jetë kërcënuar

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë kërcënim ndaj tij. “Mediet...

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për planin e “Kalabrisë”, Rama përplaset me opozitën

Përfaqësuesit e Vetëvendosjes (VV) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) kanë kërkuar një seancë të jashtëzakonshme...

Musliu – Shoshi dhe Bogujevci marrin pjesë në takimin e APKiE-së, takojnë kryeministren e Lituanisë

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ariana Musliu – Shoshi dhe nënkryetarja e Kuvendit...

Reuters: Putin kërkon një armëpushim në Ukrainë

Presidenti rus, Vladimir Putin, është i gatshëm të ndalojë luftën në Ukrainë me një armëpushim të negociuar...

Haradinaj: Pa një rezolutë për gjenocidin në Kosovë, drejtësia mbetet e përgjysmuar

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se rezoluta e OKB-së për Srebrenicën shënon një hap të...