Katër ndeshje të tjera të Kupës së Botës në rend të ditës

Ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së parë në grupet e Kampionatit Botëror 2022, që po mbahet në Katar do të bëhen në mes Zvicrës dhe Kamerunit, Uruguait dhe Koresë së Jugut, Portugalia-Ghana dhe në mes Brazilit dhe Serbisë

Të enjten e 24 nëntorit do të zhvillohen katër ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së parë në grupet e Kampionatit Botëror 2022, që po mbahet në Katar.

Në grupin G, Zvicra do të përballet me Kamerunin, ku do të synojë që të startojë me fitore. Pjesë e ekipit të Zvicrës do të jetë edhe dyshja me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Ndeshja pritet të zhvillohet me fillim nga ora 11.

Ndërkaq, në ballafaqimin e dytë të ditës, në grupin H, Uruguai do luajë me Korenë e Jugut me fillim nga ora 14:00.

Krahas dyshes shqiptare, një pjesë të vëmendjes do t’a ketë edhe i shumëpërfoluri, Cristiano Ronaldo.

Ky i fundit u përfol kohëve të fundit për intervistën e  tij me Piers Morgan dhe largimin e tij nga United, largim ky i cili u zyrtarizua të martën nga ekipi dhe vet ylli protugez.

Cristiano Ronaldo largohet nga Manchester United

Ndeshja Portugalia-Ghana pritet të nisë me fillim nga ora 17:00.

Në ballafaqimin e fundit të ditës, favoriti kryesor Brazili do të synojë fitore ndaj Serbisë, me fillim nga ora 20:00.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika