Katër raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit, katër qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, të dielën ka informuar se nga 243 testime, nëntë qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Të dielën janë shëruar nëntë qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225 mijë e 199.

Ndërsa në total numri i rasteve aktive është 59.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë një milion e 829 mijë e 424 doza të vaksinës.

Deri më sot 823 mijë e 232 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërsa, doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19 janë dhënë 102 mijë e 843.

May be an image of text that says "COVID19 BASHKE IA DALIM! Te vaksinuar brenda 24 oreve 18 REPUBLI KA KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE Tẽ vaksinuar me nje doze 903.161 DOza tẽ administruara nẽ total 1.829.424 Tẽ vaksinuar me dy doza PERDITESIMI FUNDIT 05 QERSHOR, 2022 Testime brenda 24 oreve 823.232 Doza tẽ treta/perforcuese 243 102.843 Raste pozitive Vdekje Vdekje Pozitiviteti rasteve Té sheruar 1.64% 9 Raste aktive 59"

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika