Katër të dyshuar, mes tyre tre të mitur arrestohen për vjedhje

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka bërë të ditur se katër të dyshuar, mes të cilëve tre të mitur, janë arrestuar për vjedhje

Policia e Kosovës

Njësiti policore i stacionit të Podujevës, në fshatin Lupç, ka arrestuar në flagrancë katër persona të dyshuar për vjedhje.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Podujevë, ku personat e dyshuar nga ekskavatorët që kanë qenë duke kryer punimet në atë zonë, kanë arritur të marrin sasi të ndryshme të derivateve.

“Rasti ka ndodhur në magjistralen Prishtinë -Podujevë, ku personat e dyshuar nga ekskavatorët (që po kryejnë punimet në atë zonë), kanë arritur të marrin sasi të ndryshme të derivateve”, ka thënë ajo.

Personat e dyshuar, tre nga ta të mitur, me vendim prokurorit të shtetit janë dërguar në mbajtje dhe ndaj tyre është iniciuar procedurë për veprën vjedhje.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika