Katër të dyshuar, mes tyre tre të mitur arrestohen për vjedhje

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka bërë të ditur se katër të dyshuar, mes të cilëve tre të mitur, janë arrestuar për vjedhje

Policia e Kosovës

Njësiti policore i stacionit të Podujevës, në fshatin Lupç, ka arrestuar në flagrancë katër persona të dyshuar për vjedhje.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Podujevë, ku personat e dyshuar nga ekskavatorët që kanë qenë duke kryer punimet në atë zonë, kanë arritur të marrin sasi të ndryshme të derivateve.

“Rasti ka ndodhur në magjistralen Prishtinë -Podujevë, ku personat e dyshuar nga ekskavatorët (që po kryejnë punimet në atë zonë), kanë arritur të marrin sasi të ndryshme të derivateve”, ka thënë ajo.

Personat e dyshuar, tre nga ta të mitur, me vendim prokurorit të shtetit janë dërguar në mbajtje dhe ndaj tyre është iniciuar procedurë për veprën vjedhje.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika