KEDS: Rrjeti elektrik i dëmtuar në disa zona të Dukagjinit si pasojë e reshjeve të shiut

KEDS: Disa zona në Dukagjin kanë mbetur pa rrymë për shkak të dëmtimit të rrjetit elektrik nga të reshurat

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS)

KEDS njofton se si pasojë e motit të rënduar që po mbretëron kryesisht në rajonin e Dukagjinit, në disa zona rrjeti elektrik është dëmtuar, dhe në disa tjera për shkak të sigurisë është bërë ndalja e energjisë elektrike.

“Në shumë vende asetet tona janë mbuluar me ujë për shkak të vërshimeve, dhe intervenimi në këso rastesh për momentin është i pamundur”, njofton tutje kompania.

“Ekipet tona në numër të shtuar që nga dita e djeshme janë në terren për të intervenuar aty ku po mundësohet një gjë e tillë”.

KEDS ka bërë thirrje te konsumatorët që të mos afrohen afër aseteve energjetike dhe të raportojnë nëse vërejnë ndonjë avari.

 

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika