KEK-u liron nga detyra Nagip Krasniqin

Bordi i Drejtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) ka marrë vendim që të lirojë nga detyra ish-kryeshefin ekzekutiv të KEK-ut, Nagip Krasniqin

Bordi i Drejtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës ka njoftuar se ka liruar nga detyra Nagip Krasniqin dhe ka njoftuar se konkursi për pozitën e kryeshefit ekzekutiv do të hapet ditëve në vijim.

Sipas njoftimit, gjatë mbledhjes së mbajtur dje janë marrë dy vendime, ku njëri prej tyre ishte lirimi nga detyra i tashmë ish-kryeshefit ekzekutivit, Nagip Krasniqi.

“Bordi i Drejtorëve të KEK sh.a. ka marrë vendim për të liruar nga detyra tashmë ish Kryeshefin Ekzekutiv, z. Nagip Krasniqi”, thuhet në njoftim.

Bordi i Drejtorëve të KEK-ut ka vendosur që në ditët në vijim të inicohen edhe procedurat për shpalljen publike të konkursit për pozitën e kryeshefit ekzekutiv të ri të Korporatës Energjetike të Kosovës.

Krasniqi dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare e ushtrim të ndikimit.

Ai u arrestua më 19 prill të vitit 2023 dhe më 25 prill 2023 është pezulluar nga detyra e kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut.

Ndërsa në shtator ai ishte liruar nga paraburgimi, por të njëjtit i ishte ndaluar t’i afrohej objektit të KEK-ut në 50 metra.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika