Këtë javë s’do të ketë seancë plenare

Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se këtë javë nuk do të ketë seancë në Kuvendin e Kosovës për shkak të vizitave zyrtare të deputetëve jashtë vendit

Shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka bërë të ditur se këtë javë nuk do të ketë asnjë seancë plenare.

Arsyeja për mosmbajtjen e tyre, sipas saj, është për shkak të dy delegacioneve, të cilat janë jashtë vendit.

Ajo bëri të ditur se njëri ka udhëtuar për në Tajvan, kurse tjetri do të takohet me komisionin për stabilizim-asociim.

Kusari – Lila foli edhe për planin evropian dhe takimin e 18 marsit, në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi.

“Pala kosovare ka prezantuar gatishmërinë për t’u dakorduar për një plan që rrjedh nga propozimi evropian. Presim qasje konstruktive, edhe pse mund të flasim vetëm për njërën palë. A do të ketë sukses takimi në Ohër, mbetet të shihet. Sa i përket përmbajtjes, është ende në proces. Ajo është në mes të palëve”, është shprehur ajo.

Ajo foli edhe në lidhje me shtrenjtimin e energjisë, por nuk bëri të ditur nëse një gjë e tillë do të ndodhë apo jo.

Shija e redaktorit

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

Të fundit nga rubrika