Këtë të hënë mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, pritet të caktohet seanca e radhës

Ilustrim

Këtë të hënë do të mblidhet Kryesia e Kuvendit, ku në takim pritet të diskutohet për caktimin e seancës së radhës së Kuvendit të Kosovës.

Takimi është paralajmëruar të mbahet në orën 11, ku si zakonisht pritet të ketë konferencë për media nga shefat e grupeve parlamentare të kuvendit.

Po ashtu, në këtë mbledhje do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seancat plenare paraprake e që janë rreth 60.

Seanca e fundit e kuvendit u mbajt të enjten, ku në rend dite ishte edhe projektligji për Trustin, i cili ngjalli shumë polemika mes deputetëve të pozitës dhe opozitës.

Pas disa orë diskutimi e përplasje, Kuvendi i Kosovës nuk e miratoi projektligjin në fjalë, gjë që bëri që akuzat ndaj pushtetir të shtohen edhe më shumë nga partitë opozitare.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika