KFOR-i asgjëson një mjet të dyshuar shpërthyes në Mitrovicë

KFOR-i (Ilustrim)

Pas kërkesës së Policisë së Kosovës, njësia finlandeze e KFOR-it ka asgjësuar një mjet të dyshuar shpërthyes në jug të Mitrovicës.

Në njoftim thuhet se kjo njësi është e trajnuar dhe e pajisur për trajtuar mjetet e pashpërthyera kurdo dhe kudo që kërkohet.

“Pas një kërkese të Policisë së Kosovës, personeli finlandez i dislokuar me Komandën Rajonale në Lindje të misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar në asgjësimin e sigurt të një municioni të dyshimtë shpërthyes të zbuluar në jug të Mitrovicës, më 16 maj 2024”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Të fundit nga rubrika