KFOR-i i gatshëm ta mbështesë Policinë në Veri

Pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në veri të vendit, misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka konfirmuar gatishmërinë e saj për të mbështetur Policinë e Kosovës në rast nevoje apo kërkese.

Sipas një përgjigje dhënë për REL, KFOR thuhet se ka dënuar ashpër sulmet kundër pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.

“Ne presim nga të gjitha palët të sillen në mënyrë të përgjegjshme dhe konstruktive dhe të përmbahen nga veprimet që mund të përshkallëzojnë tensionet pa nevojë dhe të ndikojnë negativisht në sigurinë e Kosovës dhe stabilitetin në rajon”, thuhet në përgjigjen e KFOR-it.

Misioni i KFOR-it në Kosovë mbetet i fokusuar në “sigurimin e një ambienti të sigurt dhe lirisë së lëvizjes për të gjithë komunitetet që jetojnë në Kosovë”, thuhet ndër të tjera në përgjigjen e tyre.

Policia sulmohet me armë dhe granata, Sveçla e quan akt terrorist

 

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika