Khattab është emri i ri i Feronit Shabani (Fero)

Ish rep artisti i njohur, Fero ka ndërruar emrin nga Feronit në Khattab

Reperi Fero

Befasitë nga Fero nuk kanë të ndalur.

Pas “pauzës” nga muzika, Fero ka vendosur që të ndërrojë edhe emrin e tij, të zëvendësuar me Khattab.

Këtë e ka bërë të ditur, vet ai në një postim në rrjetin social “Instagram”.

Emri Khattab ka prejardhje nga arabishtja, e që d.m.th në kuptimin shqip si folësi/oratori.

Khattab ishte një nga xhihadistët më të njohur, i cili vdiq për kauzën e Çeçenisë në vitin 2002.

Postimi i Feros, në storje të Instagramit

 

 

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika