Khattab është emri i ri i Feronit Shabani (Fero)

Ish rep artisti i njohur, Fero ka ndërruar emrin nga Feronit në Khattab

Reperi Fero

Befasitë nga Fero nuk kanë të ndalur.

Pas “pauzës” nga muzika, Fero ka vendosur që të ndërrojë edhe emrin e tij, të zëvendësuar me Khattab.

Këtë e ka bërë të ditur, vet ai në një postim në rrjetin social “Instagram”.

Emri Khattab ka prejardhje nga arabishtja, e që d.m.th në kuptimin shqip si folësi/oratori.

Khattab ishte një nga xhihadistët më të njohur, i cili vdiq për kauzën e Çeçenisë në vitin 2002.

Postimi i Feros, në storje të Instagramit

 

 

Shija e redaktorit

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga...

Prizreni, njëri ndër qytetet më të vizituara në Kosovë në periudhën e luftës nuk e kishte një pamje të tillë. Para 25 vjetësh kur edhe...

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani. “Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në...

Fillon ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë

Ka filluar ndeshja e parë e Grupit B mes kombtarës së Spanjës dhe  asaj të Kroacisë. Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Shqipëria e Italia,...

Të fundit nga rubrika