Kirby’s Dream Buffet po vjen në Nintendo Switch këtë verë

Loja e preferuar e gjith atyre që përdorin Nintendo Switch, do jetë më ta.Kirby’s Dream Buffet do të vij me një lojë të re në dy muajt e ardhshëm, ku kjo lojë ka të bëjë me ngrënien e ushqimeve

Kirby's Dream Buffet vjen me lojë të re në Nintendo

Gjatë këtij viti do të dal loja e dytë e Kirby ndërsa emocionet për të thuajse janë rritur shumë nga lojëtarët dhe ndjekësit. Të martën e 12 korrikut, Nintendo kishte njoftuar në heshtje “Kirby’s Dream Buffet”, një lojë me shumë lojtarë ku Kirby garon me miqtë rreth rreziqeve të shijshme. Switch eShop pritet të dalë në përdorim gjatë dy muajve të ardhshëm.

Nëse aventura postapokaliptike e stilit botëror të hapur të puff-it rozë, Kirby dhe Toka e Harruar, janë shumë afër shtëpisë në klimën aktuale, Kirby’s Dream Buffet duket të jetë një rikthim i mirëpritur në rrënjët më të thjeshta të personazhit.

Mirëpo, lojtarët kalojnë nëpër faza të ndryshme ku për temë kanë ushqimin në katër raunde të “argëtimit të furishëm me shumë lojtarë”.

Ilustrimi

Sa më shumë ushqim që ha Kirby aq më i madh bëhet, duke i përplasur përfundimisht konkurrentët nga skena. Lojtarët do të kenë gjithashtu akses në “Kopjo aftësitë e ushqimit” kur të gëlltisin çdo kafshatë të re, duke shtuar më shumë fuqi të veshura me sheqer në arsenalin e tyre.

Përderisa e gjithë “trokisni kundërshtarët tuaj nga një fushë gjigante me pengesa të pezulluara në ajër” është e pastër Fall Guys, Kirby’s Dream Buffet merr një qasje të veçantë Nintendo për multiplayer. Ndërsa loja ka një modalitet online, fazat janë të kufizuara në katër lojtarë njerëzorë.

Pjesa tjetër duket të jetë Waddle Dees e kontrolluar nga Nintendo. Kjo është shumë larg nga tërbimet e 60 lojtarëve që e bënë Fall Guys një hit kur debutoi në vitin 2020.

Ndikimi i jelly bean royale të Mediatonic është i vështirë për t’u lëkundur, por sigurisht që multiplayer nuk është asgjë e re për Kirby. Përveç mënyrave të bashkëpunimit në hyrjet kryesore, spinoff-et Kirby’s Dream Course për SNES dhe Kirby Air Ride për GameCube ishin të përqendruara te shumë lojtarë.

Nintendo ende nuk ka ofruar një çmim për Kirby’s Dream Buffet.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Sulmohet fizikisht kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari (VIDEO)

Ne mbledhjen e mbajtur mes mësimdhënësve të shkollës fillore “Ismajl Qemali” në Prishtinë, dhe përfaqësueseve të Sindikatës se Arsimit, një prind futet në mbledhje...

Të fundit nga rubrika