Klinaku viziton krerët e UÇK-së në Hage: Shokët këtu i kanë kushtuar jetën e tyre atdheut

"Shokët këtu i kanë kushtuar jetën e tyre atdheut. Janë më të fortë se kurrë, përballë këtyre sfidave dhe padrejtësive. Kanë shumë vizitorë nga Kosova e vende të ndryshme të botës, sepse populli i respekton si çlirimtare"

Klinaku viziton krerët e UÇK-së në Hage: Shokët këtu i kanë kushtuar jetën e tyre atdheut

Ushtruesi i detyrës i veteranëve të luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, ka bërë ditur se ka vizituar krerët e UCK-së në Hagë.

Klianku përmes një postimi në Facebook ka thënë se në Hagë do të duhej të ishin pjesëtarët e pushtuesit serbe, që kanë kryer krime e masakra ndaj popullit shqiptar dhe, jo ata që luftuan për të çliruar vendin e tyre.

“Prapa këtyre dyerve, do të duhej që ta kenë vendin pjesëtarët e pushtuesit serb, që kanë kryer krime e masakra ndaj popullit shqiptar”, ka shkruar ai.

Klinaku ka theksuar se gjatë ditës së shtunë(sot)ka vizuar Jakup Krasniqin, Salih Mustafën, Rexhep Selimin, Pjetër Shalën e Kadri Veselin, ndërsa, gjatë ditës së diel(nesër) do të Nasim Haradnain, Hysni Gucatin dhe Hashim Thaçin.

“Shokët këtu i kanë kushtuar jetën e tyre atdheut. Janë më të fortë se kurrë, përballë këtyre sfidave dhe padrejtësive. Kanë shumë vizitorë nga Kosova e vende të ndryshme të botës, sepse populli i respekton si çlirimtarë”, ka shtuar Klinaku.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika