Klopp: Jam absolutisht krenar

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp flet pas fitores në gjysëmfinale

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka folur për fitoren e gjysëmfinales së Kupës FA të ekipit të tij ndaj Manchester Cityt. Ndeshja e cila është zhvilluar të shtunën në stadiumin Wembley, ka përfunduar me rezultat 3-2 për Liverpoolin, kështu duke i siguruar, këtij të fundit, një vend në finale.

Skuadra e Klopp ka kryesuar me rezultat 3-0 në pjesën e parë, falë golave ​​të Ibrahima Konate me kokë dhe dygolëshit të Sadio Mane. Lojëtari i Manchester City, Jack Grealish, ka shënuar në fillim të pjesës së dytë, por goli i vonë i Bernardo Silva, ishte shumë pak i vonuar për skuadrën e Pep Gardiolës.

Klopp, i kënaqur, ka shprehur krenarinë e tij përmes BBC.

“Oh absolutisht krenar, është e pabesueshme. Mendoj se pjesa e parë ishte një nga më të mirat që kemi luajtur ndonjëherë”, ka thënë Klopp për BBC Sport.

“Ne e respektojmë shumë Cityn, dhe është shumë e vështirë të fitosh kundër tyre. Por, për shkak se i kemi këta djem në dhomën e zhveshjes, ne kemi një shans”, ka thënë Klopp, i cili po e udhëheq Liverpoolin në finalen e FA Cup për herë të parë gjatë mbretërimit të tij.

54 vjeçari është trajner i Liverpoolit që nga viti 2015.

 

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika