Klopp pranon se Liverpool ka nevojë për një mesfushor

Trajneri i Liverpolit Jurgen Klopp ka pranuar se ka gabuar në lidhje me mosnënshkrimin e një mësfushori më herët në merkaton e verës

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp ka pranuar se bëri një gabim duke mos nënshkruar me përforcime në mesfushë më herët në afatin kalimtar.

Klopp la të kuptohet gjithashtu se ai mund të konsiderojë nënshkrimin e një mesfushori të ri dhe lojtari i duhur do të zgjidhet sipas nevojës së ekipit.

Duke folur me gazetarët përpara ndeshjes së tyre kundër Bournemouth, Klopp ka thënë “Unë e di që e kemi pasur këtë diskutim që kur filloi gjithçka dhe unë jam ai që tha se nuk kemi nevojë për një mesfushor dhe e kam gabuar. Kjo është gjendja.

“Por pika specifike nuk ndryshon, ne do të bëjmë diçka, por duhet të jetë e duhura”, ka shtuar Klopp, shkruan Goal.

Liverpool ka pasur një fillim të dobët të fushatës së tyre në Premier League pasi ata ende nuk kanë fituar një ndeshje. Pas tri ndeshjeve të para, Reds kanë marrë vetëm dy pikë dhe aktualisht janë në pjesën e fundit të kampionatit.

Ekipi vuan nga lëndime të shumta pasi mesfushorët e rëndësishëm, duke përfshirë Thiago dhe Naby Keita janë aktualisht jashtë fushës për shkak të goditjeve.

Reds do të kërkojnë dhe presin të kthehen në rrugët e fitoreve këtë fundjavë, kur ata do të argëtojnë Bournemouth në Anfield.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Publikohen 9 pikat e planit franko-gjerman

Propozimi franko-gjerman për një kornizë të re të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po konsiderohet si një plan konkret për arritjen e një marrëveshjeje...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

Të fundit nga rubrika