Klubet më të mira të natës në Dubai

Të gjithë shijojnë jetën e natës duke vizituar klubet e ndryshme të natës. Dubai duke qenë një qytet kaq i bukur, nuk tërhiqet kur bëhet fjalë për klubet.

Është koha për t’u veshur elegante, për të mbledhur miqtë tuaj dhe për të shijuar destinacionet eklektike të klubeve në Dubai. Max Travel ju sjell përmbledhjen e klubeve më të mira të natës në Dubai.

  1. Armani/Privé Nightclub

Armani/Privé është një klub nate ikonik i cili është një mishërim i luksit. Mikpritja Armani ndërton klubin super klas dhe projektuar nga Giorgio Armani. Nëse jeni një fanatik Armani dhe dëshironi të përjetoni thelbin e Armani, drejtohuni këtu.  Pika kryesore e klubit është se është në Burj Khalifa. Vallëzoni, qetësohuni dhe zhytuni në atmosferën e sallës elegant, zonës së tarracës dhe zonës kryesore të klubit. Ju do të shijoni ushqimin dhe pijet këtu.

  1. Cavalli Club

Cavalli Club është klubi më i vjetër në Dubai i cili ende mban hijeshinë e tij origjinale dhe drejton turmën e tij besnike çdo herë. Është tërheqës, simpatik dhe padyshim një luks i ripërcaktuar. Vendi është unik për shkak të dekorit të tij të bukur të brendshëm. Ata zakonisht kanë një turmë të mbushur me yje dhe disa artistë të mrekullueshëm këtu. Ata kanë koktejet dhe moktejet e tyre të veçanta, të cilat duhet t’i provoni, mos i humbisni shijet e menysë këtu!

  1. Base

Base është një vend mahnitës për të përjetuar një përvojë të mirë të jetës së natës me një atmosferë të mrekullueshme. Është një vend unik, e artist të shumtë të klasit botëror ftohen ne kete klub qe të performojnë.

4. Club 360

Një klub në Dubai që rrëmben natyrën optimiste të qytetit në mënyrat më klasike është Club 360. Si fillim, nëse doni një pamje panoramike të Burj Al Arab dhe Gjirit Persik, askund tjetër nuk mund ta gjeni një të tillë si në Club 360.  Ka një kuvertë dinamike, me muzikë eklektike nga hip-hop deri te hite bashkëkohore. Pika kryesore e barit janë banakierët e stërvitur që kurojnë pije dhe një koktej unik në majë të gishtave të tyre.

  1. Boudoir Club

Nëse jeni të apasionuar pas atmosferës franceze, Club Boudoir është vendi i duhur për t’u drejtuar. Pushuesit e duan këtë klub dhe ai tërheq disa nga turmat më të larta të Dubait. Klubi është i rreptë me kodet e tij të veshjes dhe pret që njerëzit të sillen në mënyrë shumë të organizuar. Por përndryshe, me siguri do të kaloni një kohë të mirë duke festuar këtu. Ushqimi është një pikë kyçe këtu që nuk duhet ta humbisni.

  1. Billionaire Mansion Nightclub

Kush tha që një klub në Dubai nuk mund të jetë i këndshëm dhe argëtues në të njëjtën kohë. Me një atmosferë shumë të pasur dhe një mjedis elegant, Mansion Nightclub është një pamje për t’u parë. Është një bar dhe klub nate, i cili ka gjithçka që dëshironi në një klub nate një tarracë vallëzimi në natyrë, netë karaoke, darka ekstravagante dhe disa shfaqje për të argëtuar, i ka të gjitha.

  1. White Dubai Nightclub

Ky klub nate është një klub nate në çati. Është i gjallë, energjik dhe më shumë në fund të teknologjisë së lartë me një dizajn ultra-modern. Ata luajnë muzikë elektronike dhe shtëpiake dhe shfaqin DJ nga e gjithë bota. Edhe këtu ushqimi është i lavdërueshëm. Nëse dëshironi një mbrëmje spektakolare, me disa pije të mrekullueshme dhe muzikë të madhe, drejtohuni këtu.

 

  1. People by Crystal Nightclub

Nëse jeni diku afër Dubai Creek dhe dëshironi të festoni në një klub në Dubai, ky është vendi i duhur për ju. People by Crystal ka një ambient spektakolar me disa rregullime të shkëlqyera ndenjëseje. Për shumicën e njerëzve që shijojnë atmosferën dhe duan të ulen dhe të pinë pijet e tyre, shijojnë më shumë këtu. Është popullor në mesin e zonjave pasi netët e tyre janë një nga ato më të mirat, do të keni një përvojë argëtuese në People by Crystal.

Gjërat që duhet të keni parasysh kur vizitoni një klub në Dubai

Me të drejtë thuhet se Dubai është pak konservator në qasjen e tij dhe i pëlqen të ketë një disiplinë dhe rregullore.

Ka kode strikte veshjeje në disa klube nate si fustanet për femra dhe këmisha për meshkuj. Pra, për të marrë një hyrje pa probleme, duhet të konfirmoni me klubin përpara se të dilni. Është gjithmonë më mirë të jesh i veshur siç duhet!

Ju duhet të jeni 21 vjeç ose më i vjetër për t’ju lejuar të pini alkool. Pra, për të shmangur çdo zhurmë, mbani gjithmonë me vete një kartë identiteti.

Klubet gjithashtu kanë disa rregulla të brendshme të cilave ju duhet t’u përmbaheni.

 

Të fundit nga rubrika