Koleksioni i parë i mobiljeve të Christopher John Rogers është fantastik dhe funksional

Linja më e re e karrikeve e Christopher John Rogers, me ngjyra të ndryshme dhe dizajne që i bëjnë ato të jenë më deklarative, klasike dhe të rehatshme

Ilustrim

Linja e re e karrigeve të Christopher John Rogers me Orior nuk është e gabuar për asgjë,  është printimi i tij me pika gradien, i spërkatur mbi karrigen Lia të markës irlandeze të mobiljeve dhe çeqet e tij me nënshkrime ylber të paraqitura me lino mbi një tjetër.

Një dizajn është një mjeshtëri e motiveve të përziera, duke vënë përballë një shah bardh e zi me vija zebra të gjitha në një pjesë të vetme.

“Doja të merrja printimet tona ikonike dhe t’i lidhja me gjëra që janë ikonike edhe për Orior,” ka thënë Rogers për Vogue .

Kur bëhej fjalë për koleksionin e tij të parë të mobiljeve, Rogers donte të sigurohej që origjinaliteti i egër i markës së tij të shfaqej plotësisht, por pa sakrifikuar funksionalitetin.

“Më pëlqen t’i mbaj gjërat të thjeshta,  klasike, të rehatshme  duke përfshirë edhe pak eklekticizëm,” ka thënë ai.

Kështu ai vendosi të merrte katër nga karriget më të shitura të Orior-it, të njohura për përshtatshmërinë dhe shkathtësinë e tyre, dhe t’i vuloste me modelet e tij fantastike.

Karrigia Lia e Orior-it në printimin “gradient dot” të Rogers

“Në koleksion, vetë format janë mjaft klasike dhe të thjeshta në një farë mënyre,” shton Rogers.

“Ajo që i bën ata deklarativë është përzierja dhe ngjyrat”, potencon ai.

Shtojmë se, 100 për qind e të ardhurave nga koleksioni do të shkojnë për organizatat jofitimprurëse bazë që iu rekomanduan Rogers nga Color of Change, një organizatë që synon të forcojë dhe mbështesë komunitetet e zezakëve në Shtetet e Bashkuara.

Rogers dhe drejtori kreativ i Orior Ciaran McGuigan u takuan për herë të parë ndërsa ndoqën Kolegjin e Artit dhe Dizajnit Savannah, duke mbajtur kontakte pasi të dy përparuan me respekt në fushat e tyre. Gjatë pandemisë, McGuigan e pyeti Rogers nëse do të dëshironte të provonte dorën e tij në mobilje. Dizajneri i modës e hodhi mundësinë.

“Kjo është dëshmi e shkëputjes sonë të parë të qëllimshme nga veshjet e gatshme,” thotë Rogers.

“Është një përshtypje e parë e mrekullueshme, mendoj”, përfundon Rogers.

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Mehaj: Oficeri Luan Haradinaj ka diplomuar në SHBA për Inteligjencë...

  Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se Ushtrisë së Kosovës(FSK), i është shtuar dhe një Oficer i diplomuar në Military Intelligence Basic Officer...

Mushkolaj: Pezullimi i grevës nga SBAShK-u, vetëm zgjidhje për të...

Analisti Imer Mushkolaj sa i përket paralajmërimeve të SBAShK-ut për pezullim të grevës dhe që mësimi pritet të fillojë më tre tetor, ka thënë...

Të fundit nga rubrika