Komandanti i KFOR-it i shkon në zyrë Kurtit

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, është parë duke hyrë në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës pas situatës së krijuar në Veri të vendit

Foto: Kallxo.com

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, është parë duke hyrë në objektin e Qeverisë së Kosovës.

Siç raporton Kallxo.com, ai është pritur në takim nga kryeministri Albin Kurti.

Po ashtu, pak më parë, ShBA-ja e ka dënuar aksionin e autoriteteve të Kosovës në veri të Kosovës. Ambasadori Jeffrey Hovenier i ka cilësuar të dhunshme masat e Policisë së Kosovës, të cilat janë duke tentuar t’i shpërndajnë protestuesit serbë.

Në Zubinn Potok, Leposaviq dhe Zvecan tashmë kryetarët e rinj kanë hyrë në objektet komunale pas intervenimit të policisë.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika