Komisioni për Shëndetësi votoi Projektligjin për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka votuar në parim Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse

Komisioni për Shëndetësi

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka votuar në parim Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse, të martën e 24 janarit.

Deputeti nga radhët e AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka thënë se ky projektligj ka lënë për të dëshiruar dhe duhet të ndryshohet.

Dreshaj ka shtuar se “një profesionist shëndetësor mendoj që duhet të gjejë diskrepanca mes realitetit dhe asaj që është shkruar në këtë ligj. Ky ligj ka shumëçka që duhet të ndërrohet në të”.

Deputeti i AAK-së ka theksuar se nuk ka marrë pjesë në votimin e këtij projektligji e as deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, i cili u shpreh se ky projektligj ka mangësi.

“Ai i cili e ka vendosur që me këtë ligj të shfuqizohet ligji anticovid, ka qenë duke mbledhur materiale. Por është me mangësi të madhe. Krejt materia e brendshme nuk flet. Ligji është bërë pak për nguti”, ka potencuar tutje ai.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika