Komuna e Mitrovicës Veriore: 300 euro për fëmijet e lindur në vitin 2024, 500 për çiftet e reja

Familjet e fëmijëve të lindur në vitin 2024 do të subvencionohen me 300 euro kurse çiftet e reja do t’ju ndahen 500 euro në Komunën e Mitrovicës së Veriut

Komuna e Mitrovicës Veriore ka vendosur të ndajë subvencione për fëmijët e lindur në vitin 2024, si dhe për çiftet e reja.

Sipas një njoftimi të kësaj komune, familjet e fëmijëve të lindur në vitin 2024 do të subvencionohen me 300 euro.

Ndërkaq, çifteve të reja do t’iu ndahen 500 euro.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika