Komuna e Skenderajt ndihmon qytetarët me gjëra elementare

Komuna e Skënderajt ka bërë të ditur se familjet të cilat janë prekur nga vërshimet e ditëve të fundit, mund të kontaktojnë në numrat komunalë për t'u ndihmuar me gjëra elementare dhe ndihmë mjekësore në rast nevoje

Ilustrim

Pas dëmeve të shkaktuara nga vërshimet, komuna e Skenderajt ka vendosur t’u dalë në ndihmë qytetarëve në nevojë.

Kjo komunë, përmes një njoftimi, u ka bërë thirrje qytetarëve se në rast se kanë nevojë për gjëra ushqimore, veshmbathje apo batanije, mund të telefonojnë në numrat kontaktues të kësaj komune, numra në të cilët përfshihen zyra për informim dhe zyra për logjistikë.

Ndër të tjera, komuna e Skenderajt në njoftimin e lëshuar, bën të ditur se qytetarët mund të kërkojnë edhe ndihmë mjekësore në rast se kanë nevojë.

Kjo komunë për të qenë më afër qytetarëve po i ndihmon ata, duke qenë se ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të dendura që shkaktuan vërshimet, disa familje kanë mbetur edhe pa kulm mbi kokë.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika