Komunat në veri me billborde “Mirë se vini në Asocacionin e Komunave Serbe”

Në mëngjesin e së hënës së një gushtit, katër komuna në veri të Mitrovicës me shumicë serbe janë zgjuar me mesazhet “Mirë se vini në Asociacionin e Komunave Serbe”

FOTO: Kosova Online

Katër komuna në veri të Mitrovicës me shumicë serbe janë zgjuar mëngjesin e së hënës së një gushtit me mesazhet “Mirë se vini në Asociacionin e Komunave Serbe”.

Billbordet dhe posterat në të gjithë Mitrovicën, specifikisht në Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan tregojnë sloganin “Kjo është ZSO (AKS)”, me simbole dhe mesazhe në gjuhën angleze që flasin për këtë organizatë, raporton Kosova Online.

Mesazhet janë shfaqur në shëtitoren kryesore në Mitrovicën e Veriut, dhe në tabelat e vendosura në hyrje-daljet e katër komunave.

Marrëveshja për formimin e Asociacionit mes Kosovës e Serbisë është arritur në vitin 2013.

FOTO: Kosovo Online, Billborde ZSO (AKS)

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Sulmohet fizikisht kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari (VIDEO)

Ne mbledhjen e mbajtur mes mësimdhënësve të shkollës fillore “Ismajl Qemali” në Prishtinë, dhe përfaqësueseve të Sindikatës se Arsimit, një prind futet në mbledhje...

Të fundit nga rubrika